trololoo

Poradíte, do kolika dnů po ukončení studia je třeba se přihlásit na úřad práce?

Dobrý den, zajímá mě do kolika dnů se přihlásit na úp po ukončení studia, vím že je tu už hodně otázek ale většinou jsou zastaralé…A jaké si mám připravit formuláře Žádost o zprostředkování zaměstnání a taky Žádost o zařazení do evidence zájemců o zaměstnání nebo stačí to první? děkuji

Vkládají se zde otázky
Přihlášení na úřad práce po škole

Odpovědi
JájsemRaibek

Stačí to první, a co se týče do kolika dnů, tak to záleží na tobě, nikde žádné lhůty nejsou uvedeny ani nařízeny.
Jiná věc je platba zdrav. pojištění.

RyuzakiKate

Po ukončení školy máš nárok na měsíc prázdnin (nebo i dva, teď přesně nevím, ale já ukončila studium v červnu a šla jsem tam až v srpnu a řekli mi, že jsem mohla klidně ještě počkat), ten formulář ti můžou dát přímo tam, rovnou ho můžeš vyplnit a zaevidují tě. Pak dostaneš termíny na informační schůzky. Poté musíš také ještě do pojišťovny oznámit ukončení studia, aby za tebe hradil stát.

ivzez

Po střední škole stačí se zaregistrovat poslední pracovní den v září.
Po ukončení VŠ hradí stát zdravotní pojištění jeden měsíc. Registrace
by pak byla vhodná poslední pracovní den následující měsíc.

Ovšem registrace na ÚP není pro nikoho povinná. Klidně si
můžete hradit zdravotní pojištění a práci si hledat sám/sama.

Formulář dostanete na místě → podle toho, co budete chtít.
Jestli Vám jde i o úhradu zdravotního pojištění státem, půjde
o žádost o zprostředkování zaměstnání.