autacek

Přidat raději důchodcům, nebo malým dětem? A když, kde a komu na to nejlépe vzít?

Nejlepší odpověď
Hlada

Nepřidávat nikomu nic, pokud na to není v základním pojištění. Kdo se chce mít v kterékoli etapě života lépe, musí si na to ušetřit.
Podpora dětí by měla být zvýhodněním úplných rodin, zvýšení prestiže manželství, třeba úlevami na daních a pojistném. Oddací list by neměl mít hodnotu trhacího kalendáře.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… jsem pro důchodce …
… dětem chtějí přidat na zvýšení porodnosti >>> kde a jak se zvýší, je všem jasné …

… co se týče dětí >>> volil bych raději formu větších úlev na daních >>> je to pro všechny spravedlivé, mají všichni stejnou možnost (úleva by mohla být paušální, ne v procentech) a zárověň bychom zbytečně nezvyšovali důvod některých nepracovat a živit se tvořením dětí …

… bohužel toto jednoduché řešení není možné >>> přišli by o velkou část voličů …

Emefej

Dětem přidat pouze formou daňové úlevy jejich pracujícím rodičům.

dudu

Ne nadarmo mívá spravedlnost zavázané oči. Podporuji přidání jen na nově narozené děti pracujících rodičů a důchodcům podle poslední verze. Žádný zákon nemá retroúčinek a k prodloužení odchodů do penze přece také proběhlo z roku na rok.

Edison

Tak vláda má být zodpovědná a čestná. Čestná, aby plnila své sliby, zodpovědná aby neslibovala nesplnitelné.

Mimochodem… já to říkal.

dudu

Češi si na rodičovskou nemůžou stěžovat, někde ji nemají vůbec
Rodičovský příspěvek by se podle rozhodnutí koaliční rady měl od příštího roku zvýšit z 220 tisíc na 300 tisíc korun. Tisíce rodičů si ale okamžitě začaly stěžovat, že bude nárůst platit jen pro nově narozené děti. Příspěvek v Česku přitom patří k nejdelším a nejvyšším na celém světě.
Zdroj: https://www.kur­zy.cz/zpravy/487450-cesi-si-na-rodicovskou-nemuzou-stezovat-nekde-ji-nemaji-vubec/#utm_me­dium=email&ut­m_source=email_2&ut­m_campaign=ema­il_27282