dust8

Příčí se některým lidem nosit zlaté věci? Jak je to u vás?

Např. hodinky, prsteny, řetízky?

Jaké to má důvody? Když nebudeme řešit cenu, tak jde o to, že tím dávají moc najevo snobství či dojem někoho kdo má hodně peněz či moci? Možná vyhýbat se závisti ostatních?

Odpovědi
Kepler

Ne, že by se mi to moc příčilo, ale považuju to za marnivost a maloměšťáctví. Proti zlatému náhrdelníku v dekoltu plesových šatů nemám vůbec nic, jen nesmí být moc masívní, aby tu pravou krásu nezakrýval. Jako pravověrný chemik zlato obdivuju kvůli jeho vyjímečným vlastnostem – v tomhle směru se mu nic nevyrovná.