janani

Jak postupovat při sestavení rodokmenu, když jsem se dostal do roku 1770, kdy se měl narodit náš předek?

Při sestavování rodokmenu jsem se dostala až do r. 1770, kdy se měl narodit náš předek. Podivné je, že není zapsaný v soupisech poddaných a přestěhoval se z jednoho panství do druhého. Jak je to možné a jak mám pokračovat?

Nejlepší odpověď
Agneta

Když se přestěhoval, tak už byl asi velký né? Protože nevolnictví (náš nejlepší-) císař Josef II. v osumdesátých letech zrušil, a každý se už mohl stěhovat, kam chtěl:D

Další odpovědi
anonym

Oprášit rodový erb.

Magix.cz

Myslím, že za peníze Ti předky vyhledají v centrální matrice (nebo jak se to jmenuje) v Praze. A nebo je dobré vědět odkud ten a ten pradědeček byl a jít přímo na místní matriku nebo církevní záznamy v tom místě.

Kelt

Všechno dělají lidé, lidé zapomínají, lidé se dají podplatit a určitě se to platilo i v době před několika sta lety. Navštiv obě území a hledej. Mohlo dojít ke změně jména atd.