kurec

Při jak velkém obnosu hotovosti drženého u sebe si toho bude všimat policie?

Pamatuju si jak jsem se díval na nějaký film který dokumentovat to co řeší policie v Praze na letišti atd… a jeden z těch případu byl člověk(asi cizinec kdo ví) co měl na letišti u sebe nějaký větší obnos hotovosti(nevím asi 100 000Kč možná i více) tak jak to zjistili na letišti hned se tím začli zajímat proč to má u sebe atd… Z bezpečnostního hlediska to chápu že to mohl třeba někde ukrást atd… Z pohledu ale bohatého cizince co třeba přijel z USA tak mě to příjde trochu harassment.

Odpovědi
Pepa25

„Držet u sebe“ si každý může hotovosti, kolik chce. Při převážení přes hranici platí devizové předpisy (aktuálně v ČR „oznamovací povinnost při dovozu platných bankovek a mincí v české a jiné měně, cestovních šeků nebo peněžních poukázek směnitelných za hotové peníze, cenných papírů na doručitele nebo na řad, jakož i dalších investičních nástrojů, které jsou podepsané, ale neobsahují jméno příjemce, v úhrnné hodnotě 10 000 EUR nebo vyšší“.)

zjentek

Tak pokud budu po dědině jezdit s káry až povrch naplněnými prašulemi tam a sem, pozornosti orgánů neuniknu a bude třeba mít v záloze vysvětlení🤷‍♂️

Kelt

Nesl jsem v tašce 2 melouny a potom jeden. Myslím fakt milion. A nesl jsem je z jedné banky do druhé.

elkon

Proč by si tě měla všímat policie, používej k myšlení hlavu. Nebo se snad pohybuješ denně na letišti a máš na čele napsáno, že vezeš ranec peněz, nebo to každému vykládáš na potkání? Při tak hloupém dotazu bych se ani nedivil.