Adula.57

preventivní prohlídka u zubaře

Dobrý den, včera jsem byla u zubaře, a ten mi řekl že mám malinký mezizubní kaz a že mi dá bílou plombu. Také mi řekl že to bude trvat celkem 45 min. Jakto že tak dlouho? Máte s tím někdo zkušenosti?

Odpovědi
anonym

Bílé plomby jsou dnes většinou tzv. „fota“ – pryskyřice, která se musí teplem nahřát, aby zaplnila vyvrtaný otvor po zubním kazu co nejlépe. Dále se obrousí a vyleští. Je to celkem zdlouhavá procedura, ale výsledný efekt je hezký. Bílé plomby se platí, takže nezapomeň si vzít sebou peníze.