Nedo

Je pravda, že když člověk nechodí na preventivní prohlídky k zubaři, tak si je pak musí platit sám?

Slyšel jsem, že když člověk nechodí na preventivní prohlídky, tak mu pak už pojišťovna nic neproplatí. Co je na tom pravdy?
Doplňuji:
Nemám na mysli jen další preventivní prohlídku, jde o to, že když jsem třeba 10 let nebyl u zubaře, a začal mě teď bolet zub, jestli mi teď základní ošetření a základní plombu pojišťovna proplatí, nebo ne.

Nejlepší odpověď
briketka10

já jsem nic takového neslyšela,
ale vím jen, že platíš bílé plomby
ty amalgamové jsou zdarma ..
Doplňuji:
http://www.vzp­.cz/klienti/ak­tuality/prvni-preventivni-prohlidku-u-zubare-maji-pojistenci-vzp-bez-poplatku

Další odpovědi
opportunity

Není to pravda. Máš na prohlídku zdarm nárok, na tobě je, jestli ji využiješ nebo ne.

huxa

Tušímže ze zákona, máš právo na dvě preventivní prohlídky ročně, nemáš povinnost k němu chodit.

briketka10

a tyto nástroje mluví samy o
sobě chodím proto pravidelně :))
http://www.vi­talia.cz/clan­ky/dve-minuty-a-dost-zubar-ma-dat-prevenci-vic/