Kryšpín

Přemístit sochu Jana Žižky na jiné místo z Prahy Vítkova?

Časy se mění, politici také jsou čím dále lepší chytřejší, velká část českého národa obdivovala 44 let Sovětský svaz a nýní již 30 let je nejlepší přítel a vzor USA, možná za 50 let to bude opět jinak.

Jan Žižka a jeho družina drancovali, zabíjeli, znásilňovali po celé zemi, ničili kostely, brali bohaté svaté šlechtě a pod.

Mnoho pražanů by si oddychlo poněvadž je možné, že po vzhlédnutí filmu Petra Jákla bude pobouření.

Nejlepší odpověď
Kelt

To budeme dávat pryč i obrazy šlechticů a bourat jejich zámky a hrady, protože ten bojoval proti Němcům a ten proti Rusům a druhý naopak u nich byl. Spíš by měli odstraňovat ty, kteří zplodily autory takových návrhů. Prostě historie byla taková, jaká byla a je třeba tato fakta určitým způsobem chápat a brát a nevykládat si je sto a více let po tom úplně jinak, jak se nám to hodí. To, že někdo zamlžuje pravdu a schovává důležitá fakta, je další věc. A někdo by měl za to nést odpovědnost.

Další odpovědi
Pepa25

Znovu se nás snažíte vnutit svoji přestavu, jak prý nový film změní pohled na Jana Žižku. Takže opakuju: je to vaše spekulace.

ivzez

Máte, Kryšpíne „zajímavou češtinu“: brát svaté šlechtě (3. pád)
bohaté (4. pád, navíc chybí co bohatého jí brali) a vzhlédnout film
→ to se hned tak nevidí.

I Vaše teorie či spekulace jsou občas „zajímavé“.