Ganymede

Přeložila jsem tento citát správně? Taky se vám toto děje při překládání?

Always keep fighting – Vždy bojuj? :)
Kdyz překládám nejaky anglicky text, ctu anglicke titulky, posloucham rozhovor tak to, neprekladam v hlave do cestiny, ale vetsinou davam slovům vyznam (jako kdyz mluvíme v cestine), a kdyz to chce nekdo přeložit, trva mi, nez najdu vhodna slova, i kdyz chapu vyznam vety. Taky se vam to stava?

Nejlepší odpověď
quentos

No, je to takové neúplné, nějak mi tam schází to „keep“, které dává slovesu „nepřetržitost“, ale blbě se překládá doslova, takže co třeba „nikdy nepřestávej bojovat“?

Další odpovědi
dejavu

Já bych to volně přeložila jako Nikdy to nevzdávej.

Dochy

Radši bych to zkrátil na „nepřestávej bojovat“. Ale záleží na kontextu…