Avatar uživatele
Zločenková

Předčasné splacení úvěru na auto. Zaplatit úrok a poplatek?

Dobrý večer, chceme splatit předčasně auto a z unicreditu nám poslali zbývající částku, kterou je potřeba doplatit. Že nám nauctovali nehorazny poplatek za predcasne splaceni vozu chapu, ale nauctovali nam i uroky, ktere bysme jestese zbyvajici rok a pul platili. Zatim vse co jsme předčasně splatili nam nauctovali jen poplatek za předčasné splaceni, ale nikdy ne uroky, ktere bysme platili, kdybysme to predcasne nesplatili. Do unicreditu jsme napsali, ze nam ta částka za ty urokyprachy nesedi, zatim neodepsali, proto zjistuji možnosti. Dekuji za odpoved.

Zajímavá 0 před 2709 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Zřejmě postupují přesně podle smlouvy, která byla při koupi podepsána. To že jste ji důkladně nečetli, zůstává jen vašim problémem. Myslím, že toho asi moc nezmůžete.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Sice ti neporadím, ale stále jen budu konstantovat ZLATÍ KOMUNISTI.Ti se nesnažili na lidech vydělávat, půjčky se mohli splatit DŘÍVE aniž by člověk platil pokutu za dřívější splácení.Sami komunisti podporovali aby lidi nemuseli splácet celou částku ( novomanželské půjčky se srážením na počet dětí).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Alesh

jo, standardní praxe, předčasné zplacení úvěru v takovém případě je blbost, lepší je ty prachy investovat např. do stavebního spoření či jiného produktu.
Poučení pro příště, brát si úvěr tam, kde nemají takovéhle podmínky a samozřejmě číst smlouvy.
Jinak samozřejmě se najdou i tací, co nemají vlastní hlavu nebo neumí číst nebo obojí a pak velebí ty, co tohle za ně udělají, děkuji nechci. 😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mc Merkurion

lahny: … tvá odpověď je na nahlášení, jelikož, vzhledem k obsahu se dá uvažovat o spamu > neustálé obtěžování a mimo téma …

před 2708 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Zločenková

Nikde jsem nepsala, ze jsme si pozorne neprecetli celou smlouvu

před 2709 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

Tak na základě čeho ty poplatky účtují?

před 2709 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Zločenková

Neodeslala se mi cela odpoved. Chtela jsem napsat, ze pokud se tedy ve smlouve o predcasnem splaceni o vyse zminivanem nepise, nemaji na to narok, to po nas pozadovat?

před 2709 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

Samozřejmě, že nemají nárok na něco, co není ve smlouvě, resp. jak píše Dochy, rádi se odkazují na obchodní podmínky či jiné „externí“ dokumenty.
Na tvém místě bych se informoval na základě čeho to nárokují.
Já bych se na předčasné zplacení vyprdnul a radši to investoval, vyděláš v součtu víc než na předčasném zplacení.

před 2708 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Ještě se smlouvy dost často odkazují na obchodní podmínky… To jste také prošla?

před 2708 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek