ivosek2

Předběhla česká ekonomika už italskou ekonomiku?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Ne. Za univerzální ukazatel výkonu ekonomiky se všeobecně považuje HDP resp. pro srovnání různě velkých zemí HDP na hlavu. Itálie vykazuje podstatně vyšší HDP na hlavu než ČR (čísla je liší podle zdroje, ale je to cca 35 tis USD / 20 tis. USD).
Mimochodem v absolutní míře Itálie patří mezi G7, největší ekonomiky světa (větší než třeba Rusko nebo Kanada …)

Další odpovědi
dudu

Jen pro informaci. Ještě v roce 1968 jsme v HPD na hlavu byli na úrovni Rakouska a mírně nad Itálií. Pak jsme se díky normalizaci dokázali za dvacet roků o téměř dvacet let za těmito státy /nejen/ opozdit.

lexx

myslím že ne…talijáni jakkoli lempli nejsou poznamenáni socialistickým „experimentem“ který u nás dopadl špatně a od roku 1990 tuneláží státu se vyspělému světu vzdalujem
ještě víc, předběhli nás i Slováci, možná Poláci