Avatar uživatele
Registrovaný

Pracují ve firmě 10 let, ale psychicky i jinak zdravotně to už nezvládám. Mám národ na odstupné?

pracují ve firmě 10 let,psychicky se již nedá zvládnout.Dohnalo mě to zdravotně k operacím.mám nárok na odstupné ?

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Máš nárok nejen na odstupné, pokud se prokáže že máš nemoc z povolání. Na odstupné máš nárok pouze tehdy, pokud jsou splněny podmínky uvedené v ZP.


Avatar uživatele
Zlatý

Jde-li o nemoc (úraz) z povolání, a dá-li zaměstnavatel z tohoto důvodu výpověď, vznikne nárok na odstupné ve výši dvanáctinásobku průměrného výdělku. V případě obecné nemoci )výpověď podle § 52 e), nárok na odstupné nevznikne.
Dá-li zaměstnavatel výpověď z jiného důvodu, např. pro nadbytečnost, vznikne nárok na trojnásobek průměrného výdělku.

Pokud byste dala výpověď Vy, nárok na odstupné by nevznikl.


Avatar uživatele
Stříbrný

Souvislost zdravotního stavu s vykonávanou prací ovšem velmi pečlivě hodnotí lékaři. Po té ještě přistoupí právníci, kteří budou hodnotit, jestli si za to nemůžeš sám dlouhodobým pošováním BOZP.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2943
Zlatý Drap 1987
Zlatý quentos 1304
Zlatý ivzez 1127
Zlatý led 677
Zlatý mosoj 676
Zlatý gecco 618
Zlatý marci1 601
Zlatý hanulka11 566
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.