rety

Práce ze zahraničí

Dostal jsem nabídku práce ze zahraničí. Vše jednám přes internet. Jedná se mi o to jaké jsou podmínky aby to vše bylo v pořádku z hlediska sociálky a zdravotní. Tady v čr jednu práci mám. Co vše vyřídit? paragrafům absolutně nerozumím
Doplňuji:
špatně vysvětleno. Pracovat bude v ČR, jen zaměstnavatel je zahraniční. A původní práci si chci nechat. Tohle by byla jako druhá práce. Je to vůbec možné mít takhle 2 práce?

Nejlepší odpověď
člověk

Od 1.5.letošního roku přistupujeme k evropským směrnicím,co se týče socialního a zdravotního pojištění pro celou EU.Kde stačí platit jen ve státe,kde máte trvalé bydliště,o vše ostatní se má postarat zaměstnavatel.Ale pozor je mnoho firem,které zaměstnávají pirátsky,vše si ověřte u zaměstnavatele.

Další odpovědi
panenka

Můj manžel pracuje v RAKOUSKU protože je to OSVČ tak si socialní a zdravotní hradí sám.Pokud budete ale zaměstnám u zahraniční firmy socialní a zdravotní by vám měla platit tá firma tam,a vy by jste si tady měl obejít zdravotní a socialní a nahlásit jím že pracujete tam aby se pak nestalo že by to po vás chtěli zaplatit oni tady.A samozdřejmě jim to popřípadě doložit řádnou smlouvou od firmy že tam děláte a že to zdravotní a socialní odvádíte tam.

anonym

V prve rade si overte historii agentury!Jedna-li se o pracovni agenturu z Cech plati se za zprosredkovani,ale jen jednorazove!V zemi kam dorazite na misto se neplati!Co se tyce pojistovny,musite nahlasit ukonceni z duvodu odjezdu.Nez vycestujete,nechte si vystavit smlouvu o praci za kolik,ubytovani za kolik,delku pracovni cinnosti a jaka za kolik.A v pripade nedodrzeni smlouvy,navrat domu za poplatek kterou jste uz zaplatil.Jinak mate-li zajem napisi VAM VICE-z meho emailu.

PavelTrokan

Taky bych si dal pozor, dvě práce jsou samozřejmě možné.

mimamocz

Příspěvek smazán administrátorem.