Vejlupek94

Je dostat se k policii těžší / lehčí než k jiný práci??

Zdravím. Zajímalo by mě, jestli je dostat se k policii těžší / lehčí než k jiný práci. Dejme tomu, že bych udělal vstupní testy (fyzické i psychické i vědomostní), jaká je šance, že mi dají práci? Mám maturitu, popř. Bych šel na právnickou fakultu. Za předpokladu, že nemám u policie žádné známe… Je mi jasný, že někdo napíše „hodně se snaž a vyjde ti to“ ale já prosím spíše o praktické rady. Jestli to má cenu, nebo fakt zkusit vysokou a jít na právníka. ( jsem z K. Varů.)
Doplňuji:
Ty podmínky jsem si četl, pokud tam nebude nějaká zaludnost, měl bych je udělat. A na Vysokou si troufnu říct, že mám. Mě spíš zajímá, jestli se tam dá dostat „jen“ s maturitou. Vyšší vzdělání bych si dodělal dálkově. Takle bych na to neměl peníze.

Nejlepší odpověď
anonym

To, zda máš šanci a jakou je závislé na tom – kam…
Tady – http://www.po­licie.cz/clanek/pod­minky-prijeti-do-sluzebniho-pomeru.aspx – máš podmínky přijetí, pokud splňuješ formální a splníš i testy, máš reálně dost vysokou šanci na přijetí.
Ale – pokud uvažuješ o VŠ (a ´máš´ na ni), rozhodně dál studuj – i jako právník máš možnost pracovat u PČR (a, řekněme, mnohem více svou prací policii pomoci či ji ovlivnit), ale hlavně nebudeš promeškané příležitosti (a nepříliš kvalitního vzdělání) posléze litovat.

Další odpovědi
mojitek

ahoj,ty fyzický testy jsou ok,ale psychotesty jsou spíš pro psychopaty než pro normálně smýšlejícího občana.Dám ti pár kontrolních otázek,i když jsou podivné,tak na ně odpověz ANO/NE . 1) lhal jsi někdy úmyslně? 2) líbí se ti box ? 3) prdnul sis někdy na veřejnosti? 4)líbí se ti korida(býčí zápasy) ? 5) máš někdy pocit,že zákony jsou málo přísné/trochu benevolentní a viníci by měli být více potrestáni?
Doplňuji:
tak koukám,že to tady nikdo nepochopil,žel bohu. To co jsem psal jsou totiž skutečné otázky pro přijetí..Ale to je jedno