Jaký máte názor na to, že pracuji bez smlouvy?

Když jsem zaměstnán v jedné firmě a udělal jsem 6 směn a stále to mám bez smlouvy (prý je na cestě či se to řeší) a nešel bych ten jeden určitý den do práce (7.směna dejme tomu), co se mi může stát? Jaký máte názor celkově na to, že pracuji bez smlouvy? Může se to? Děkuji předem..

--
Vložil jste „neotázku“.
Práce bez smlouvy – otázky a odpovědi

Nejlepší odpověď
Drap

Bez smlouvy by se pracovat nemělo.

Další odpovědi
Hlada

Dostavníky ani kurýři na koni se nepoužívají, takže žádná smlouva na cestě není. Na pracovní smlouvě není co řešit. Je to standardní postup stavebních firem, jak získat práci bez zaplacení. Možná, že se to tak děje i v jiných oborech.

ivzez

Myslím si o tom, že Vám právo ani pravidla nic neříkají.
Bez pracovní smlouvy pracujete na černo. Pokud na to někdo
(SÚIP) přijde, hrozí Vám i zaměstnavateli pokuta.

Bez pracovní smlouvy neprokážete, co jste si se zaměstnavatelem
sjednal, těžko budete vymáhat případnou dlužnou mzdu.

Dokud Vás zaměstnavatel nepřihlásil u zdravotní pojišťovny,
vede Vás pojišťovna jako dlužníka. Nepřihlášení u OSSZ má
za následek jen nezapočtení odpracované doby.

A to nemluvím o případném pracovním úrazu,
nároku na dovolenou a dalších nevýhodách.

Bez pracovní smlouvy jste neměl nastoupit.

Lamalam

Názor nemám, je to tvůj problém.

autacek

Na to je těžká odpověď. Zeptej se kolegů, jestli to v jejich případě trvalo také tak dlouho, no a pokud o práci zájem nemáš a nic jsi nepodepsal, patrně ti nic nebrání další den již nepřijít.

Diametrálně odlišná situace je, pokud smlouva existuje, tebou podepsaná, akorát se ti ještě nevrátila s příslušným podpisem.

Bez smlouvy je tu též vyšší riziko, že za odpracované nedostaneš zaplaceno, stejně jako když s tím ze dne na den sekneš.