savana

Slíbili mě zaměstnat,odpra­covala jsem jim hodiny a slib zrušili

V měsíci říjnu jsme dostala příslib zaměstnání na HPP u jedné firmy.Dokonce jsem už v listopadu nastoupila na zaučení(celkem to dělá 78hod.)Do dnešního dne nemám platnou pracovní smlouvu.Navíc mi bylo sděleno,že na HPP se mnou nepočítajía,že se pravděpodobně bude jednat jen o dohodu o pracovní činnosti nebo provedení práce.Jak se mám zachovat?Nejdříve mi přislíbili HPP a teď.....Je to nějak žalovatelné?Navíc jsme v evidenci úřadu práce…měsíc jsem chodila do práce bez smlouvy…

Nejlepší odpověď
Drap

Smlouvu nemáte, tšžko to jakkoli prokážete. Navíc jste pracovala v době kdy jste vedena na ÚP a to je nelegitimní. Zkrátka páni podnikatelé to mají skvěle chráněné. Nějaká solidní obrana bez následků neni. Zkrátka naletěla jste jako stovky a tisíce před vámi a jak to vypadá tak i po vás.

Další odpovědi
mojitek

To,že Vám nedali písemnou smlouvu neznamená že pracovní poměr nevznikl-to jen opravuji jeden názor.Ovšem nepsala jste,jestli z ÚP pobíráte fin.dávky.Běžte na ÚP a zeptejte se právníka na možnosti,prostě mu to vysvětlete,ale tím stylem co by se stalo „KDYBY“…atd. A peníze za odpracované hodiny Vám ta firma vyplatila?

fablen

pokud jste chodila měsíc do práce a nenahlásila to hned na úřadu práce, tak bych se ve Vašem případě obávala spíš toho, že s tím můžete mít problémy Vy sama, bohužel… Měla jste trvat na vydání pracovní smlouvy, tam by byla zkušební doba a během ní jste mohla Vy, nebo zaměstnavatel pracovní poměr ukončit. Jak jste tam například vedli docházku? Těžko se Vám bude nyní prokazovat, že jste tam ty hodiny skutečně odpracovala, když v ruce nemáte nic a tvrzení by se opíralo třeba jen o svědectví ostatních zaměstnanců (pokud byste někoho takového našla, kdo by se postavil za Vás).....

dohodu o prac.činnosti i dohodu o provedení práce s Vámi musí uzavřít PÍSEMNĚ, jinak je neplatná. Od Nového roku už nepůjde si k podpoře přivydělat ani korunu navíc ☹.

savana

Mám jen písemnost,kde se potvrzuje,že během listopadu bych měla nastoupit na HPP…