mladek

Nemám stále pracovní smlouvu.

24 srpna jsem ukončil pracovní poměr a hned 27 srpna jsem nastoupil do jiného zaměstnání s tím,že do čtvrtka budu pracovat na dohodu o provedení práce a podle referenci budu vybrán dál na klasickou pracovní smlouvu.Byl jsem bybrán a tak jsem nastoupil v pátek ve 22:oo hod s tím,že budu mít v ruce nějakou smlouvu a ono stále nic.Nemám v ruce od ponděli smlouvu o dohodě a ani jinou pracovní smlouvu.

Zajímalo by mě jak postupovat dál a jaký je postup ohledně zdravotního pojištění a sociálního pojištění.Správně bych asi měl na zdravotní pojištovnu odnést novou pracovní smlouvu a oznámit změnu,ale tu nemám.Nerad bych něco prošvihl,protože od 25 srpna jsem bez jakékoliv smlouvy tím pádem nejsem,asi ani pojišten.

Děkuji Vám všem za případné rady.

Nejlepší odpověď
brillant

Zkus se optat u organizace Státní úřad inspekce práce, tam by ti mohl pomoci.
http://www.suip.cz/

Další odpovědi
Mapel

Pokud nejsi na Úřadu práce, tak si vše platíš sám. Jsi povinen si to vyběhat.

Na pracovní smlouvu se musíš zeptat zaměstnavatele a pokud ti jí nedá, tak nenastoupit do práce, ale na Úřadu práce. Jakmile budeš mít pracovní smlouvu, tak sociálku a zdravotku platí zaměstnavatel a nemusíš to nikde hlásit.

Ella

no to jste se měl okamžitě zeptat kde máte pracovní smlouvu milej pane! takové věci jsou základní a bez toho bych ani do „práce“ nešla, protože to jsou akorát tak podvodníci a ne zaměstnavatelé. Pokud se teď půjdete domáhat smlouvy a oni vám žádnou nedají, tak jste makal zadarmo a nemůžete jim nic dokázat. Pokud to tak opravdu bude, sbalte se a okamžitě odtamtud odejděte a přihlašte se na úřad práce. Zdravotní pojištění si v případě, že nemáte zaměstnání (podepsanou smlouvu) a nejste ani registrován na ÚP platíte sám. Sociální poj. není povinné, alespoň tak mi to říkali, ale zdravotní se platit musí bezpodmínečně, jinak vám u vaší pojišťovny poroste dlužná částka.

Jděte za personálním ředitelem, případně přímo za zaměstnavatelem, zeptejte se, kde je vaše smlouva – pokud vám ji dají k podpisu, pořádně si ji přečtěte a hlavně si zkontrolujte datum od kdy je smlouva vystavena!! aby tam byly ty dny, kdy jste pracoval bez ní. Pokud vám nic nedají, odejděte odtamtud.

mosoj

Zaměstnavatel za všechny prachy. Snad ti za práci dá mzdu a svoje slovo dodrží. V podstatě tě zaměstnává na černo pod nebezpečím sankcí na jeho firmu a ty nejsou malé. Dalo by se s tím operovat ale to určitě přijdeš i o tu poslední naději na práci.Je mně líto všech, kteří musí takto bojovat s tímto vysněným režimem! Zkus se ještě zaměstnavatele zeptat a zakímej se o to zdravotní pojištění.