BANAN93

Poznáte zvuk bažanta, nikoliv skleněného?

Byl jsem jednou svědkem – jak v jednom areálu zakokrhal bažant a moji pražští spolužáci volali „ty vole káně“ :D Jsou lidé z měst ochuzeni o jisté zvuky přírody – nebo mají zanedbanaou výchovu (že je třeba nikdo z rodiny v dětství nevzal do lesa a radil jim)
Né že bych byl krokodýl Dundee – ale tohle mě docela zarazilo :)

Nejlepší odpověď
klumprt

Jako venkovský balík, který trávil dětství na otcových plantážích, kam chodili bažanti naklovávat rajčata, znám ten zvuk velmi dobře. 🙂

Další odpovědi
zjentek

Je to mnohem horší. Na světě, paradoxně ve vyspělých zemích, je mnoho dětí, který ti odpřísáhnou, že mlíko je z ropy.

Emefej

Poznám. Už 40 let je každou zimu chodím dokrmovat.

lexx

no jasně, bezpečně…chodili jsme na nich se vzduchovkou

gecco

Poznam…
A poznam i zvuky jiných zvířat, a i stopy…
Taky nejsu Dundee, ale už dobrých 40 let se rad toulam přírodou…
😉
BTW – co by ti prazaci dělali při zaslechnuti rijiciho jelena???
😉