adas

Jak poznám oplodněné vejce slepice podle oka? Tj. nerozbité, ve skořápce.

Nejlepší odpověď
venkovan

Proti světlu (žárovce). Pokud se již vyvíjí zárodek, tak méně propouští světlo. Pozná se tak i „pukavec“. Chce to praxi.
Ale co si pamatuji, tak dřív když byly na vesnicích v každém baráku slepice, skoro každý se zakousl do „nasezeného“ vajíčka.
Kouhout stačí když je vedle u sousedů a občas to vezme přes plot. A nebo slepice. prostě je to jako u lidí, když někdo „zanáší“.

Další odpovědi
led

Kedysi v „praveku“ minulého storočia v predajniach boli lampy, kde ste položili vajíčka, presvietili a „pokazené“ tj oplodnené, prasknuté, ste vyradili a kúpili len dobré. Tie vadné vajcia prepúšťali menej svetla.

Damiana

Jestli máš v kurníku i kohouta, tak asi oplodněné bude. Kupované těžko…