Monyszek

Jak poznám těhotnou kočku?

Chtěla jsem se zeptat, jak by jste poznali těhotnou kočku? Ta naše má cca 4–5 měsíců a dneska když jsem ji viděla, mi přišlo, že má trochu jako..vyboulený boky..tak nevím, jestli čeká koťata nebo je jen tlustá..

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud má kočička přístup ven a nevíš jak přesně je stará, dá se čekat lecos. Kočička „stará“ i jen 6měsícu muže být březí. V každém případě jistotu budeš mít jen u vykastrované kočky, proto doporučuji počkat cca jeden měsíc, do té doby budeš mít jistotu- buď už spolehlivě poznáš, že je kočička březí nebo bude mít v té době už po porodu, ale hlavně si domluv termín u veterináře a kočičku nech vykastrovat.

Další odpovědi
huxa

jakožto majitelka kočky byste měla poznat jasně, zda-li je těhotná, v posledních dnech těhotenství se to lehce pozná dle chování, tvaru bříška a také pohmatu.

anonym

Kočka pohlavně dospívá v 7tém až 9tém měsíci – kočka o něco později než kocour.
Doplňuji:
Občas kočka dospěje i v 6tém měsíci a některé až ve 12tém měsíci. Takže kotě staré 5 měsíců by nemělo čekat koťata. Navíc se doporučuje aby měla kočka poprvé koťata až v jednom roce. Čerpáno z Wikipedie.

Damiana

4–5 měsíců? To je ještě kotě. A asi rádo papá, co?
Dále – jak píše Vlk z lesa.