Kaja97

Jak poznat březí potkanici???

Ahoj. Mám 2 potkany, samici a samce. Samičce za poslední týden tak 2×-3× narostlo bříško, je celkově taková klidnější. Může být březí? (Jestli jo tak odhaduju že je cca v 16.-18. dni.) A už mám dát samce pryč, nebo je ještě můžu nechat spolu??
Dík za odpověď. :))))

Nejlepší odpověď
beer

Pokud je březí, začne si později stavět hnízdo. V tomto okamžiku je vhodné samce přemístit. Více zde: http://potkan­.attilien.cz/in­dex.php?menu=chov&mo­de=chov/rozmno­zovani/rozmno­zovani.html

Zdroj: Vet.praxe

Další odpovědi
pája139

Nejspíše je už asi určitě březí a radši bych je už oddělila aby pak neudělal nic těm malím. Mě se stalo u morčat že ten sames jim ukousal hlavičky :(