Katru7

Jak poznám,že bude mít křečík mladé?

Prosím,potřebuji poradit.Můj křečík je asi březí.Je od samečka o dost tlustší a vážím tu a samičku a přibírá.Ale já nevím kdy bude mít mladé!Jestli zítra nebo za týden?Křečík je březí asi 21 dní to vím,ale můj?Prosím poraďte,jestli se nějak projevují, ..moc díky :)

Odpovědi
Vlk-Gabriela

Březost poznáš většinou tak, že samička je nevrlá, hodně zalezlá v domečku, shání si materiál na domeček a také jí začíná narůstat bříško. Doba březosti u křečíka je necelý měsíc, ale větší křeček porodí mladé již po asi šestnácti dnech. Pozor však na takzvanou falešnou březost, kdy se samička chová dost podobně jako kdyby byla březí, ale není. Pokud však jistě víš, že se samička pářila se samečkem, tak by měla být určitě březí. Však brzy sama poznáš jaká je pravda.