bolak

Jak se pozná štípanec od blechy od štípance od komára nebo jiný lítací zrůdy?

Nejlepší odpověď
annas

Blecha
„A jak vlastně poznáte, že jste chytli blechu? Blecha si dělá většinou takové cestičky, kde Vás pokouše. To znamená, že se ráno vzbudíte a máte třeba 5 štípanců skoro v řadě nebo vedle sebe.
Špatné je, že kousnutí není cítit. Kdyby ano, tak blechu prostě chytnete a utopíte.“
atd.

http://blechy­.100plus.cz/

Štěnice
„Kousnutí od štěnice vypadá jako červené kolečko s tmavší tečkou uprostřed
Štípnutí může být jen jedno, častější jsou ale kousnutí v řadě nebo skupině
Kousnutí štěnice se nejčastěji nachází na pažích, zádech nebo krku
U některých lidí se objeví zarudlé a svědící otoky“

http://www.ade­ra.cz/clanky/de­zinsekce/23_ste­nice-a-jeji-kousnuti/

Se štípanci od komárů mám samozřejmě zkušenosti. Objeví se červený pupínek,, začne svědit, někdy opuchne. Když je štípanců víc, nejsou pravidelné jako od blechy.

U píchnutí jakýmkoliv hmyzem záleží na tom, zda poštípaný je či není alergický. .

Doplňuji:
Mea culpa. Přidala jsem štěnici, neřpečetla jsem si celou otázku., že se ptáš na létající zrůdy. 🙂

Další odpovědi
zjentek

štípanec skákací blechy je takový rudější, jakoby ty jejich zrůdolátky byly koncentrovanější ..ale jak píše annas- záleží na poštípaném, jak se cejtí a tak

Tíšek99

Hodně svědí (a fakt že dost :D ), trochu narudlej, a má takovou tu cementovou vrstvu ( nevim jestli je to správně).

kubik!

Hrozně svědí, a ve většině nebývá jediný… Nejsou hned u sebe, ale klidně v odstupu několika centimetrů…

mosoj

Nech to plavat, časem to poznáš.

bolak

annas: a maj zakrslý králíci blechy? já tu mrchu měl včera v posteli (nic sexuálního) a teď mám tři v řadě, přesně jak píšeš..

annas

Viděla jsem jen blechy u psa. Ale hledala jsem.

„Dobrý den chtěla bych se zeptat může mít králík blechy??
Chtěla sem se zeptat, zda může mít blechy i králík, který žije jen v bytě (malý mazlík).
ano, jistě králík hostuje dokonce blechu králičí. Vypadá stejně jako např. blecha psí, nebo kočičí, v srsti jí snadno poznáte. Je důležité králíka "odblešit“, blechy bývají přenašeči závažných onemocnění."

Diskuse k článku – blechy u králíka, který žije v bytě.

http://www.skud­ci.com/blecha-blechy

bolak

tak supr, teď ještě zjistit kdo vod koho to chyt..

gagaga

:))