pusinka50

Povídala mi lékařka, která se zajímá o léčbu těla i duše, že ohřívání v mikrovlnce je zdraví nebezpečně. Věříte tomu?

Ať prý mikrovlnku vyhodím. Jak vy ohříváte jídlo?

Nejlepší odpověď
Sůwa

ohřívám v mikrovlnce

Kdybych měla všemu věřit, tak se asi ani nenajím… 🙂

Další odpovědi
lukas.zmizik

ohřívám v mikrovlnce

No tak doufám že taky lékařka ví, na jakém principu mirkovlnka funguje – ono sice leckteré jídlo z mikrovlnky nemusí být chutné, to ale neznamená, že se stane zdraví škodlivé – mikrovlnka pouze laicky řečeno rozkmitá molekuly toho jídla a ono je pak teplé – mikrovlnná lampa žádné škodliviny nevyrábí ani do jídla nepřidává…

Zdalipak ta pané lékařka ví, že daleko více lidskému tělu škodí telefonování mobilním telefonem, dále pak domácí wifi ještě v kombinaci s bluetooth …protože to jsou přesně taky takové jakoby „mikrovlnky“ , akorát že působí na člověka (což je daleko nebezpečnější)

quentos

ohřívám v mikrovlnce

na vařiči jen výjimečně. Ještě než začneme jančit proti mikrovlnkám, chce to přečíst si něco nestranného, neutrálního, čistě vědeckého (ale neobjednaného u vědců odpůrci mikrovln). Parádní článek třeba zde, jukněte (angl.): http://elgrin­gosalsero.hub­pages.com/hub/The-Myths-About-The-Dangers-Of-Microwave-Ovens

anonym

ohřívám na vařici

Doplňuji:
Ano, věřím tomu, co říká tvá lékařka.

petra15

ohřívám na vařici

Ano, je to nebezpecne, ale ne z hlediska vyhrevu, nybrz pobytem v blizkosti, cili asi jako kdyz dele telefonujete s mobilem

Funna

ohřívám v mikrovlnce

Doplňuji:
Mikrovlny jen „rozhýbají“ molekuly potraviny..takže pokud je jíš hned po ohřádí, v podstatě se ještě pohybují a dál se zahřívají…pokud to nazhltneš hned, jak to vytáhneš, nic ti nehrozí, protože se zase zastaví…jinak ti nemá co hrozit…

Irisa

ohřívám na vařici

Doplňuji:
Víc mi to tak chutná :)

badisko

ohřívám v mikrovlnce

Je to skodlive… asi jako tvuj mobil …pokud mas mikrovlnku v poradku ..tak se nic sileneho nestane mozek se ti neuvari a ten zbytek jsou jen prkotiny …
Prosimte ty mas Bio farmu .. ja jen ze vsude je spousta veci ktere cloveku nedelaji dobre ..v jidle v piti ve vzduchu ktery dychame v praci kterou delame …
neber ten zivot zase tak vazne.. stejne z nej nevyklouznes ziva …
Kdyz te nezabije mikrovlnka …tak treba auto spadne tu rampouch na hlavu ..udusis se rohlikem …dostanes infarkt pri sledovani televiznich novin.. pokouse te silenej lyzar …Takze bud v klidu mikrovlnka je to nejmenci zlo .....

redy

ohřívám v mikrovlnce

Keci nesmí se věřit všemu,ani doktoři nemaj vždycky pravdu :)

Hlada

ohřívám v mikrovlnce

Jestliže lékařka tvrdí, že je ohřívání v mikrovlnce zdraví nebezpečné, pak by mělo být její povinností své tvrzení nezpochybnitelně doložit. To zřejmě neudělala. Jinak byste se tady neptala. Lékař, který vzbuzuje zbytečné obavy, neléčí. Měl by být donucen tuto praxi skončit.
Mikrovlnky se používají několik desetiletí. Pokud by bylo prokázáno, že jsou zdraví nebezpečné, nepochybně by to vedlo k zákazu jejich výroby.
Není prokázáno, že by potraviny ohřívané mikrovlnami byly znehodnocené víc, než potraviny ohřívané infra zářením.

GM

ohřívám v mikrovlnce

Drap

ohřívám v mikrovlnce

V mikrovlnce ohřívám výjimečně. Chybí mi jiná možnost ohřevu.

cochee

ohřívám na vařici

Špatná anketa, chybí jiná možnost. Ohřívám na obojím, jak se mi to právě hodí (a třeba i ještě jinými způsoby) a hoaxové kecy podobných poplašenců jsou mi u p*… víte kde.

Já mám tetu a ta čte „beletrii“ na podobná témata (mají dokonce „svůj“ časopis). Na základě těchhle pavědeckých keců má obrovský strach z čárových kódů na výrobcích. Prý vyzařujou rovněž nějakou škodlivou energii. Prý je pomůže „zkratovat“ (ve skutečnosti prý jde o jakýsi energetický článek) škrtem prupiskou. Cokoliv od ní dostaneme, má přeškrtnutý čárový kód. Mě by URVALO. Moje drahá teta má dvě maturity. Já bych jí minimálně jednu odebral, kdyby to šlo… Té lékařce z otázky bych samozřejmě odebral titul.

marci1

ohřívám na vařici

Doplňuji:
Proč si přidávat další „vlny“ ?

Kelt

ohřívám v mikrovlnce

Jsem líný, ohřívám v mikrovlnce – hlasoval jsem, ale někdy vařím na vařiči. Může být na tom něco pravdy, že je to škodlivé, ale co dneska není. Některé informace jsou pro, jiné proti a je třeba si vybrat ty pro nás důležité.
Věřím tomu, že ti to řekla lékařka, ale ruku do ohně bych za to nedal.

da ny

ohřívám na vařici

Doplňuji:
Jídlo ohřáté na vařiči mi lépe chutná :)))
Paní doktorka zřejmě neměla ani tak na mysli údajnou „škodlivost“ elektromagnetického záření, jako to, že strava ohřátá v MW ztrácí veškerou hodnotu (tzv. mrtvá strava).