dust8

Považujete za mýtus, že všem se nedá nikdy zavděčit?

Nejlepší odpověď
marci1

Ne, protože...

To už říkala babička Boženy Němcové a moje taky: "Není na světě člověk ten, aby se zavděčil/zachoval lidem všem. 🙂

Další odpovědi
Drap

Ne, protože...

Proto že ve většině případů to neni možné.

Rokio

Ne, protože...

Přítel všech = přítel nikoho. Pokud se člověk snaží mít se všemi dobré vztahy, tak si obvykle každého trochu znepřátelí.

Ametyst

Ne, protože...

To není mýtus, ale holý fakt. Vždycky se najde remcal nebo šťoural. Je mnoho lidí, kteří neznají slovo vděčnost.

Filip84

Jiná odpověď...

„Co je vznešené? Že přenecháme štěstí většině. Že instinktivně hledáme pro sebe těžkou odpovědnost. Že si všude umíme udělat nepřátele, v nejhorším případě sami ze sebe. Že odmlouváme většině ne slovy, nýbrž činy.“ (Friedrich NIetzsche: Der Wille zur Macht)

Nezáleží mi na tom, abych se někomu zavděčil, v těchto intencích neuvažuju, a lidmi, kteří se pořád snaží někomu lézt do zadnice, bytostně pohrdám. Dělám to, co považuji za správné, s ohledem na diarchii mezi mými zájmy a zájmy celku; jestli se tím někomu zavděčím, nebo nezavděčím, je mi dokonale jedno: nezajímá mne to.