Zvědavý

Považujete české letce v RAF za hrdiny, za spoluosvoboditele naší země ??

Nebo máte stejný názor jako komunisti že to jsou vlastizrádci co se upsali kapitalistickému západu atd. ? Co si o nich myslíte ? A především co si myslíte o jejich osudu v ČSR po únoru 1948 ?? díky za názory

Nejlepší odpověď
anonym

Jistě, byli to hrdinové své doby a co se s nimi dělo potom, je trestuhodné.

Další odpovědi
Putin

Byl jsem na takové menší „přednášce“ s pilotem RAF, který tam byl od konce války. Ihned ho sebrali komunisti. Na přednášce říkal, že prý komunismus sám o sobě nikomu neubližuje, to jen lidé, kteří toho využívají, to jen tak na odbočku 🙂 Ano, rozhodně. Hrdinou je každý, kdo bojuje proti lži a nenávisti.

gecco

Jistěže to byli „hrdinové“ – stejně, jako jiní vojáci, kteří ve válce bojovali…
😉
Netuším, jaký názor „jako komunisti“ myslíš, ale komunictický režim je potíral, protože tito lidé byli samostatní a přemýšlející, obvykle i vzdělaní, což bylo pro totalitu nepřijatelné – tyto lidi nebylo možné ovládat za pomoci oblbnutí.

led

Nie sú to len letci, oni boli tá viditeľná špička ľadovca,ale… treba si uvedomiť že tak ako vidíme len tú 1/10 ľadovca vyčnievajúcu z vody, tak je to aj ten zvyšok, tých 9/10, tých"anonymných" vojakov i civilistov – občanov ČSR. Všetci, čo svojimi činmi prispeli k porážke fašizmu za 2.svetovej vojny sú hrdinovia, bez ohľadu na spôsob ich boja a politickej príslušnosti.
 – otázkou je, kto to vlastne vlastizradca je… je to človek, ktorý svojmi činmi pôsobí proti svojej vlasti a to českí a slovenskí letci, mechanici a príslušníci ostatných bojových a tilových zložiek RAF neboli
 – po skončení vojny, keď sa začal utvárať profil staronovej ČSR, už vplyvom výsledkov vojny, rôznych medzinárodných dohôd spojeneckých veľmocí sa začali rozlišovať aj politické smerovania jednotlivcov a skupín. Na každej skupine „exilových“ bojovníkov sa podpísalo aj spoločenskopo­litické smerovanie armád v ktorých boli začlenení.
1 – mnohí uprednostnili národné záujmy, ostali a pomáhali budovať novú Československú armádu ČSĽA", prípadne odišli do civilu a zapojili sa do života
2 – mnohí radšej odišli na Západ a tam sa buď začlenili do civilného života, prípadne vstúpili do armády ako občania svojej novej vlasti a ostali naďalej priaznivci ČSR bez ohľadu na jej politické smerovanie.
3 – mnohí radšej odišli na Západ a začali sa aktívne podieľať na rozrušovaní politického smerovania ČSR pod vedením KSČ
4 – mnohí ostali doma a vytvorením podzemného hnutia sa podielali na zániku komunistickej politiky ČSR za čo boli prenasledovaní bezpečnostnými orgánmi vládnej moci
5 – mnohí ostali doma a stali sa pasívnymi občanmi, len so zámerom prežiť a mať sa dobre
6 – z mnohých, to treba priznať, sa stali „ľudia mimo zákon“,porušujúci platné zákony na poli kriminality

7 – v „šedej ekonomike“ ľudia z bodov 2–6 aktívne spolupracovali nielen na poškodzovaní ekonomiky povojnového Československa, ale mnohí, povedala by som (aj keď ma za to mnohí ukrižujete a upálite) väčšina spolupracovali aj na vlastnom obohacovaní sa.

ak myslíte, že najviac kričali a tlačili sa do popredia po ´89 tí z bodu 4. tak ste na omyle.