nyjono

Používáte služební telefon k soukromým hovorům?

Hodně z vás má firemní telefon. Můj známý mi říkal, že všechny ( prý opravdu všechny) soukromé hovory ve výpisu označí a zaměstnavateli zaplatí.

Pro šťouraly, ta stará otázka od Miroslavst je přečtena a opravdu hodně stará.

Nejlepší odpověď
klumprt

Služební telefon nemám a občas používám naopak soukromý telefon ke služebním hovorům. A na zaměstnavateli si můžu vyúčtovat tak leda víte co.

Další odpovědi
Dochy

Mám služební telefon, s tím, že do určité výše to zaměstnavatel neřeší. Vzhledem k tomu, jaký máme firemní tarif to zaměstnavatel řešil jen když jsem služebně provolal během měsíce několik hodin do zahraničí (řádově desítky) a to samozřejmě proplatit nechtěl.

gecco

Momentálně služební telefon nemám, ale dvakrát jsem měl (i pro soukromé hovory), z toho

  1. zaměstnavatel platil vše a ´neumožňoval´ vyúčtování soukromých hovorů
  2. soukromé hovory se platily (paušálem – srážkou z platu, bez ohledu na dobu či lokalitu volání)

😉

Mc Merkurion

… nemám služební telefon, ale firemní tarif, a to je rozdíl >>> ovšem tarif je velmi výhodný: měsíčně za pade …

dubraro

Ano a to zcela oficiálně. Zaměstnavatel mi strhává ze mzdy určitou část z platby za telefon. Skutečný poměr pracovních a soukromých hovoru se neřeší, mnohdy ani nejde jednoznačně rozhodnout který hovor byl jaký.

Emefej

Jsem v důchodu, nepracuji a služební telefon už nemám. Když jsem ho míval, měl jsem ho k plné dipozici pro všechny hovory. Zaměstnavatel platil vše.

Lamalam

Ano, mám to povoleno v dohodě o přidělení služebního telefonu.