nyjono

Používáte na komáří štípance některou bylinu? Jakou? Kterou?

Repelenty moc nemusím, se psy chodím na procházku před setměním a to mají komáři největší mejdan.
Když je drobná zranění dobrý jitrocel kopinatý, je něco vhodného na štípance od komárů, aby tak nesvědily?
Dík.

Nejlepší odpověď
Drap

Vyrábím si repelent z hřebíčku vyluhovaném několik dní v alkoholu. V takovou dobu stříkám sebe i psa. Funguje i proti muchničkám, klíšťatům a podobně.

Další odpovědi
Kepler

Způsobů je více, ale osobně mám zkušenosti jen s rozdrcenými listy aloe vera. Nejenže pomáhají proti štípancům, ale značně urychlují zhojení drobných poranění a spálenin. Téměř zázračně. Jinak můžeš vyzkoušet něco z toho: https://styl.ma­gazinplus.cz/os­tatni/930-jak-osetrit-bolestive-stipance-od-komaru-staci-sahnout-do-spize.html

Arne1

Když už je štípanec, tak Fenistil.

elkon

Tak se nauč používat ty repelenty. Jsou nejlepší. A je to hned po ruce.

paul1

Před nedávnem, kdy byly různé proticovidové opatření, mně při kosení sena (tedy zatím trávy) vlezlo něco pod trenýrkovou gumu a poštípalo, asi se to chtělo osvobodit nebo co a já si to podrbal a při tom to přitlačil. Bylo to na zadní straně těla, tak jsem na to ani neviděl. Svědilo to pořádně a opuchlo, nepomohly ani mastičky, co jsme doma měli. Tak jsem zavolal naší obvoďačce. Moc se mi mezi lidi nechtělo, tak jsme se dohodli, že to vyfotím a pošlu e-mailem. Tak mi to vyfotila manželka, poslal jsem to a pracovnice jedné lékárny, co nám dováží léky (nedávno tady zavedli takovou službu – nic za to neplatíme) přivezla lahvičku, na které je napsané: alkohol a Tanin 2%. Výborná věc, svědění se vytratilo a už jsem ten roztok použil i jinde, zase mně nějaké potvory poštípaly. Možná zkusím vyrobit ten roztok hřebíčku – ten se mi líbí a ještě člověka navoní.

da ny

Naduť madagaskarská, cibule, naředěný ocet, aloe. To mi stačí. Pitralon, TTO.
Upřednostňuji prevenci, před podobnými štípanci. :)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

nyjono

Drape, děkuju za zprávu.

nyjono

Drape, prosím, používáš líh nebo třeba vodku?
Dík.

RyuzakiKate

To jsem taky dělávala, tradičně alpu, je levná a tradiční :))

Drap

Lze použít cokoli. Osobně nejčastěji používám calvados, díky domácím přebytkům.

nyjono

Keplere, jak to dělaáš s tou aloe?
Uřízneš celý list nebo jen kousek?
Používáž jen dužninu nebo i se slupkou?
A rozmačkáš vidličkou nebo třeba rozmixuješ?
A přidávíš něco?
Dík.

Kepler

Stačí kousek listu, ten rozmačkáš třeba příborákem, jen aby to pustilo šťávu. Nic nepřidávám, jen tu kašičku umístím na postižené místo a překryju leukoplastí s polštářkem. To je celé.

Kepler

Na štípance by asi stačilo jen pomazat tou šťávou.