Avatar uživatele
nyjono

Používáte na komáří štípance některou bylinu? Jakou? Kterou?

Repelenty moc nemusím, se psy chodím na procházku před setměním a to mají komáři největší mejdan.
Když je drobná zranění dobrý jitrocel kopinatý, je něco vhodného na štípance od komárů, aby tak nesvědily?
Dík.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kepler před 1052 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Vyrábím si repelent z hřebíčku vyluhovaném několik dní v alkoholu. V takovou dobu stříkám sebe i psa. Funguje i proti muchničkám, klíšťatům a podobně.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Způsobů je více, ale osobně mám zkušenosti jen s rozdrcenými listy aloe vera. Nejenže pomáhají proti štípancům, ale značně urychlují zhojení drobných poranění a spálenin. Téměř zázračně. Jinak můžeš vyzkoušet něco z toho: https://styl.ma­gazinplus.cz/os­tatni/930-jak-osetrit-bolestive-stipance-od-komaru-staci-sahnout-do-spize.html

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Arne1

Když už je štípanec, tak Fenistil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Tak se nauč používat ty repelenty. Jsou nejlepší. A je to hned po ruce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Před nedávnem, kdy byly různé proticovidové opatření, mně při kosení sena (tedy zatím trávy) vlezlo něco pod trenýrkovou gumu a poštípalo, asi se to chtělo osvobodit nebo co a já si to podrbal a při tom to přitlačil. Bylo to na zadní straně těla, tak jsem na to ani neviděl. Svědilo to pořádně a opuchlo, nepomohly ani mastičky, co jsme doma měli. Tak jsem zavolal naší obvoďačce. Moc se mi mezi lidi nechtělo, tak jsme se dohodli, že to vyfotím a pošlu e-mailem. Tak mi to vyfotila manželka, poslal jsem to a pracovnice jedné lékárny, co nám dováží léky (nedávno tady zavedli takovou službu – nic za to neplatíme) přivezla lahvičku, na které je napsané: alkohol a Tanin 2%. Výborná věc, svědění se vytratilo a už jsem ten roztok použil i jinde, zase mně nějaké potvory poštípaly. Možná zkusím vyrobit ten roztok hřebíčku – ten se mi líbí a ještě člověka navoní.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Naduť madagaskarská, cibule, naředěný ocet, aloe. To mi stačí. Pitralon, TTO.
Upřednostňuji prevenci, před podobnými štípanci. :)

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
nyjono

Drape, děkuju za zprávu.

před 1052 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
nyjono

Drape, prosím, používáš líh nebo třeba vodku?
Dík.

před 1052 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
RyuzakiKate

To jsem taky dělávala, tradičně alpu, je levná a tradiční :))

před 1051 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drap

Lze použít cokoli. Osobně nejčastěji používám calvados, díky domácím přebytkům.

před 1052 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
nyjono

Keplere, jak to dělaáš s tou aloe?
Uřízneš celý list nebo jen kousek?
Používáž jen dužninu nebo i se slupkou?
A rozmačkáš vidličkou nebo třeba rozmixuješ?
A přidávíš něco?
Dík.

před 1052 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Stačí kousek listu, ten rozmačkáš třeba příborákem, jen aby to pustilo šťávu. Nic nepřidávám, jen tu kašičku umístím na postižené místo a překryju leukoplastí s polštářkem. To je celé.

před 1052 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Na štípance by asi stačilo jen pomazat tou šťávou.

před 1052 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek