WhiteCrow

Používáte na čaj/kávu čerstvou, nebo převařenou vodu?

Pokud vám v konvici zbude voda, přehřejete ji, nebo použijete čerstvou?

Nejlepší odpověď
cochee

Čerstvou a konvici ještě před nalitím čerstvé vody vyplachuju. Nemám zájem o šupinky vodního kamene, vysrážené z vystydlé vody, v nápoji. Proto taky se snažím nalít do konvice vody přesně tolik, kolik potřebuju. Voda zavaří dřív, nevařím zbytečně vodu, kterou bych stejně vylil a ohřev spolyká o nějaký ten haléř méně elektřiny.

Další odpovědi
Kepler

Já klidně vodu v konvici klidně nechávám a jen doplňuju. Je to celkem jedno, stejně z ní nakonec bude voda převařená. Teoreticky sice do té odstáté vody mohou naskákat breberky, ale ty se varem zničí.

quentos

Jak kdy. Je-li převařená jednou, dvakrát, nic se neděje, klidně ji použiju. Pokud ale najdu např. v práci v konvici vodu odpoledne, raději ji vyleju a natočím novou, jelikož kuchyňka je společná pro celé patro, takže už se mohla převařit xkrát.

Drap

Čerstvou vodu ze studánky, pro kterou si chodím.

zjentek

Čerstvou, voda varem tvrdne!

dr.luha

Pokud je voda tvrdá, musí se vařit alespoň 10 min. (mírný nebo přerušovaný) var. Ale to je pro náročnější konzumenty. Pokud vodou zaléváte nějaké odpady z výroby, tak je to jedno…