dust8

Používáte ještě pláštěnku, nebo vám příjde deštník dostačující i za prudkých lijáků?

Nejlepší odpověď
Drap

Jiná odpověď.

Používám když je potřeba obojí. CHodit třeba po lese s báglem na zádech a s deštníkem mě připadá trochu podivné. Stejně jako jít do divadla v pláštěnce a holínkách také neni nejlepší řešení.

Další odpovědi
annas

Deštník.

Používám deštník, když hodně prší, tak lehčí plášť přes oblečení.

Pláštěnka je dobrá do přírody, na cestu do města nevyhovuje – jsem celá mokrá, když se posadím v dopravním prostředku, zůstane na zemi louže, atd.

Ale je pravda,. že ani deštník není ideální, zvláště když ho použiji obráceně. Pršelo, rozdělala jsem skládací deštník, sledovala jsem něco ve výkladní skříni, foukal vítr, obrátil deštník, byla jsem zamyšlená, nevěnovala jsem tomu pozornost a šla s obráceným deštníkem. ,

.Pohlédla jsem do tramvaje a někdo na mě ukazoval. Zasmáli jsem se společně, ale připadala jsem si jako blbec.

Kepler

Deštník.

I když deštník musím použít tak jednou za uherský rok. Pláštěnku jsem nosil naposledy jako dítě. To ještě poměrně často pršelo.

aliendrone

Jiná odpověď.

Používám OBOJE dle situace (vhodnosti). Nemám civilní (nanicoidní), ale pracovní (stavbařskou) pláštěnku, je mnohem odolnější a praktičtější včetně FUNKČNOSTI, než to co se prodává pro „běžné užití“.

Přesně jak píše Drap – do lesa apod. NENÍ v případě deště nic lepšího (včetně šedočerné barvy a délky těsně pod kolena) – když máš dobré gumáky, kam se hrabe atombordel! Zajímavě je řešeno „odvětrání“ (což jsem u „civilní“ pláštěnky ještě neviděl), ale je to pochopitelné, představ si, že bys v tom měl PRACOVAT! ;) Byl bys bez toho odvětrání zapařený jak salám z Lidlu. ;) :D :D

Jinak po městě pochopitelně nosím různé deštníky, mám zásobu všech možných typů a velikostí. (můj oblíbený a často dostávaný dárek, protože je zhusta ztrácím/někde zapomínám) :)

Mc Merkurion

Jiná odpověď.

… ani jedno … když leje hodně, tak běhám mezi kapkami deště a věř mi, jsem suchej a když prší málo, tak mně nějaká kapička nerozhází …

aliendrone

annas>>> Jedním z mých oblíbených deštníků je VELKÝ pro 2 osoby (které se pod něj skutečně velzou tak, aby na ně po stranách nepršelo, když se k sobě přitiskou!), samojediný jsem pod ním před deštěm zcela v pohodě, ne jako s těmi skládacími blbůstkami, které ochrání tak akorát hlavu a sotva ramena, když prší opravdu HODNĚ.

Jenže díky rozloze a bytelnosti když se do něj opře vítr… Nejsem žádná pápěrka, takže když hrozilo, že vítr mi ho vytrhne z ruky, zabejčil jsem se – svůj oblíbený deštník nedám a NEDÁM a nepustil ho! Deštník jsem sice ubránil, ale za cenu nucené změny směru pohybu (kratšího nadnesení/popo­letění), jež vyústila v naprdeloidní přistání v louži.

To byste teprve viděla pobavení, úplné furóre se zájmem přihlížejících čumilů, kampak s obráceným deštníčkem! ;) :D