Avatar uživatele
Zlatý

Potřebuju zvážit předmět bez váhy...

Potřebuju zvážit jednu věc, resp. zjistit jestli má méně jak 50g, více jak 100g a nebo je v rozmezí 50-100g. Napadá kohokoliv nějaký kreativní způsob jak se dobádat výsledku?
Doplňuji:
Ano, všechny nápady byly dobré, nakonec jsem využil ten mowlův, protože ten byl nejpodčepicovatější :) a eště jsem ho o krapítek vylepšil. Radši sem napíšu postup, pač vím že třeba za rok se budu pokoušet o něco podobného, a už si nebudu moct vzpomenout jak jsem to prve dělal. Takže..ustřihl jsem dlouhý provázek, přeložil ho koncema k sobě abych věděl kde je polovina, tam jsem udělal fixem tečku. Potom jsem si utrhnul dva mikrotenový sáčky (ty jsou nejlehčí) a v horní části uprostřed každého z nich jsem udělal nůžkama dírky. Těma jsem provlíknul provázek (skrz oko nůžek), zauzloval a voala, rovnoramenná váha byla na světě :) Do jednoho pytlíku jsem pak vložil předmět o hledané hmotnosti, do druhého stříkačkou nacákal 100ml vody (100g). Zvednul jsem nužky, vyrovnal provázek tak aby ryska označující střed ladila s hranou oka nůžek a opatrně povoloval rukou sevřené provázky, abych viděl co půjde dolů dřív. Šel pytlík s vodou, takže bylo jasný že hmotnost předmětu má méně než 100 gramů. Pak jsem z pytlíku s vodou ubral 25ml a zopakoval "měření" - stále byl těžší. Do třetice jsem ubral na 50g a obě ramena stála, nicméně nůžky měly docela velkou tloušťku a provázek navíc i vysoký tření, ale tento nedostatek jsem vyřešil naprosto geniální metodou, jevem, jenž jsem později nazval "božím zahrkáním".

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele

Např. - potřebuješ:
- dvě stejné nádoby (hrnky)
- měkký špagát
- kladku (přinejhorším lze nahradit hladkým kulatým předmětem - lahví)
Na každou stranu špagátu navážeš jeden hrnek, do jednoho hrnku vložíš předmět, do druhého nejprve 5 (pak, případně, 10) cl vody, pak umístíš střed provazu na kladku (tak, aby na každé straně byl jeden z hrnků) - která strana je těžší, ´půjde´ dolů.
;-)

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Když si pustíš méně jak 50 kg na palec u nohy, bude modrej. Když to bude mezi 50 - 100 kg bude kost prasklá. Když to bude více jak 100 kg bude palec fuč.
Doplňuji:
Nebo to potop do plné nádoby s vodou, změř litry vyteklé vody a ty vynásob specifickou ( po novu měrnou) vahou předmětu.


Avatar uživatele
Zlatý

Jistě. U takového vážení, kde neni třeba vážit zcela přesně, neni ni snadnějšího, než si váhu zkonstruovat sám.


Avatar uživatele
Bronzový

Dalo by se to možná objemem...Rozdíl objemu propočítat na hustotu materiálu.Když to nebude předmět složený z více materiálu tak by to neměl být problém


Avatar uživatele
Zlatý

Já to mám " v rukou". Téměř přesně na gramy odhadnu, kolik věc váží. Například dopis. Stále po mě chce někdo, abych třeba dopis vzala do rukou a řekla, kolik váží. Nevím čím to je způsobeno.
Doplňuji:
A není lepší koupit si váhu ? Vždycky se hodí ! :-)


Avatar uživatele
Stříbrný

rovnoramené váhy, stačí třeba pravítko. na konce přivaž misku nebo něco podobného. jako protizávaží můžaš použít tatranku nebo něco podobného se známou hmotností. Před vážením si zkontroluj, zda prázdná váha je opravdu v rovnováze. Jako střed pod pravítko můžeš použít tužku, pokud chceš být přesnější tak ostří nože.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

"boží zahrkání" je božííí...
;-)

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

marci1: takže když ti řeknu adresu, kdy seš schopná dorazit?

nebo jinak jsem tu tvou odpověď nepochopil, jak myslíš že mi to pomůže, že to nějaká marci z webu má v ruce :))

Avatar uživatele
Zlatý

arygnoc

dávam palec za "božie zahrkanie"

:D

Avatar uživatele
Zlatý

arygnoc

teda - hviezdičku.

len tak mimochodom - ako ďaleko to máte do najbližšieho obchodu s váhou?
tam by vám to odvážili - teda, pokiaľ nebalíte "trávu" na predaj.

;)

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

nezvážili, tam mě nesnášej

Avatar uživatele
Zlatý

arygnoc

skúšali ste aj niečo iné >božie< ako zahrkanie?

trebárs byť na tie kravy v obchode milý (s vedomím, že predsa ich službičky občas potrebujete viac ako ony vaše otravovanie nákupom?)

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

já sem milej! akorát po nich chci, když mi krájej vysočinu, aby si umyli ruce, a s tím maj problém; přitom je to i pro ně celkemužitečnej návyk...a já nemusim žrát drobky z jejich prdelí, takže neříkám..i mně se to vyplatí..to je jasné

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3219
Zlatý quentos 1426
Zlatý mosoj 1389
Zlatý Drap 1209
Zlatý Kepler 948
Zlatý led 723
Zlatý gecco 710
Zlatý marci1 664
Zlatý Lamalam 656
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.