Blazin95

Je správně gramaticky napsaná fráze „Hvězdy, když se z ty a já stali my“?

Stále si nejsem jist s i/y ve slově stáli. Děkuji

Nejlepší odpověď
Malvína

Nemělo by být “stalo”? Sedí mi to lépe.

Další odpovědi
aliendrone

Souhlasím s Disraelim! 😉
BTW – nemělo by tam být místo „když“ jen „kdy“, o tom, že bych našel v tučném textu STÁLI nemluvě.? Nebo je to jako když stáli 3 na mostě – ON, ONA a JEMU. 😉 🙂

Mravenec

Souhlasím s Malvínou.

Disraeli

Souhlasím s Mravencem. :D

kastelanvmon

„Hvězdy, když jsme se my dva stali“ je obsahově i gramaticky správně

quentos

Záleží na podmětu, ale ten je nevyjádřený. Jde-li o lesbický pár, bude tam Y.
„Z ty a já“ rozhodně gramaticky správně není. Správně je „z tebe a mě“.

cochee

To je hotentótština?

Malvína

😀😀😀

Mravenec

Disraeli 😂😂