Pecharko

Poradíte s doplněním čárek do textu?

Potrebuji doplňit čárky do textu prosím – není otázka

bloudím po bytě a hledám tvou tvář. Škoda, že ty jsi na mě už nepamatuješ Zatímco si tu byla, věř mi, byl jsem král '. Teď už bez tebe nic neznamenám Tvůj pohled zůstal takový studený, a vše, co říkám, je ti ukradené Doufám, že si tam, kde si šťastná, že beze mě dokážeš žít, že máš chlapa, který tě potřebuje Nemysli si, že mě to nebolí. Bolí mě to stejně jako i tebe Každému se stane to, co dovolí. Asi jsem ti to, co si chtěla, nedal Tvůj pohled zmizel z mých vzpomínek. A zůstali tam pouze naše krásné časy. Doufám, že ten, jehož miluješ, bude vědět, co Máš ráda, že ti bude hladit tvé vlasy. Zůstaly tu věci, které byly tvé. A já čekám, že tě potkám, že si pro ně přijdeš. Čekám, že se objevíš ve dveřích a že řeknu ti, že miluji tě, zasměješ se, že to přijmeš Ale je to jen fantazie v mé hlavě. Neboť oba víme, že tě neuvidím Doufám, že ten muž, kterého miluješ, tě miluje, že si ta bude vážit, že ti neublíží. Je tu tvůj hřeben a na něm tvé vlasy, a účtenka od prstýnku, co koupil jsem ti jako dar V rukou držím šál, který nosila si. Škoda, že si nepamatuji tvou tvář. Naposledy krát bych tě rád uviděl a naposled bych tě chtěl pohladit Nikdy jsem si nemyslel, že odejdeš. Bejby, promiň, že jsem tě dokázal ztratit.

Odpovědi
annas

Do které chodíte třídy?

Neřeším stylizacii, jde o vaše myšlenky, píšete tak,. jak cítíte,, ale …

Třeba jen nadbytečné užívání zájmena to. Chybí návaznost mezi větami. Nelogická spojení. hledáte tvář, ale pak si ji nepamatujete? Opakování slov, výběr slov. Nespisovné výrazy byste neměla používat,. nebo dát do uvozovek.

Nebudu celý text opravovat,. jde o vaši práci, kterou bude zřejmě učitel známkovat. Měl by hodnotit vaše znalosti, nikoliv moje.

Podle pravidel Odpovědí mohu jen poradit, nikoliv práci vypracovat.

Proto jen několik poznámek.

Hned na začátku máte malé písmeno Jinde zase chybí tečka na konci věty. .
Jaký je rozdíl mezi si a jsi? Znova si pročtěte věty.
Kdy se dělá/nedělá čárka před a?
Shoda přísudku s podmětem – např. ty časy.
Co to je Naposledy krát?

Zkuste si text přečíst nahlas,,. snad poznáte lépe, kam patří čárky. Určitě by práci prospělo, kdybyste se zamyslela nad stylizací.

anonym

dovolím si jen tři malé poznámky k textu samotnému i když je to mimo tvůj dotaz:

  1. „bloudím v bytě a hledám tvou tvář“ zní trochu jak výjev z psychiatrické léčebny, tedy nic do čeho by se chtěla vrace, ale když to změníš na „když procházím bytem bezděčně v něm hledám tvůj úsměv“ , říká to vlastně totéž ale už to nezní jak případ pro chocholouška.
  2. Pokud to má zapůsobit jak čekáš dal bych pryč pasáž o vlasech na hřebenu. Schraňování vlasů, nehtů a podobně nevyvolává v ženách ty nejlepší dojmy, spíš se při tom oklepou 🙂 Taky bych dal úplně pryč slova „účtenka“, „koupil“, „dar“, nikdy je v podobné korespondenci nepoužívej. „Koupil“, „daroval jsem ti“ … tyhle slova jsou prostě TABU … nanejvýš mohou vyvolat dojem, že daru lituješ nebo a to je ještě horší, že za něj chceš odměnu v podobě bezmezné oddanosti a to je … no prostě nezmiňuj prachy ani náznakem, ne když se chceš usmiřovat.
  3. Větu „Nikdy jsem si nemyslel, že odejdeš“ bych dal také pryč, říká v podstatě jen jinými slovy „myslel jsem si, že skousneš cokoliv a že o tebe už nemusím bojovat“, navíc se ta věta snaží v ní vyvolat pocit že udělala něco abnormálního a nepatřičného a věř mi, že tenhle dojem v ní vyvolávat nechceš, vyvolávat v ženě takový pocit nevede zpravidla k usmíření ale jen další hádce 🙂