Avatar uživatele
Bronzový

Potřebuje člověk maturitu, aby mohl dělat strojvedoucího ??

A když ano, vadí, že je z oboru "Provozní technika" ? (To je obor, kde se člověk učí pracovat s CNC stroji) Jaký musím absolvovat kurz, abych mohl dělat strojvedoucího?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Ano, musí mít maturitu a absolvovat delší kurz. Podrobněji ve zdroji. :-)

Zdroj: http://www.dnoviny.cz/zeleznic ni-doprava/dopravci-maji-stale -nedostatek-kvalifikovanych-st rojvudcu

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

"Strojvedoucí musí být člověk spolehlivý, fyzicky zdatný, psychicky vyrovnaný, zodpovědný, s technickým myšlením a prostorovou představivostí. Mělo by se jednat o člověka, který je schopný zvládat zátěžové a stresové situace."

Velká odpovědnost, práce ve směnách, pátky, svátky, víkendy. ...
Pravidelná školení a psychotesty.

"DVI zajišťuje také rekvalifikaci Zájemce o práci strojvůdce, který nemá pat-řičnou kvalifikaci, má dvě možnosti si potřebné vzdělání a dovednosti doplnit. Častější variantou je přihlášení se k výuce coby zaměstnanec konkrétního dopravce. Zajištění kurzu a jeho úhrada je pak obvykle záležitostí zaměstnavatele, a to v rámci doplnění požadované kvalifikace zaměstnance. Méně častá varianta, ale přesto také využívaná, je, že se DVI hlásí zájemci, kteří dosud nejsou u žádného dopravce zaměstnáni a pro změnu profese se rozhodnou až po získání patřičného vzdělání. V takovém případě je zajištění kurzu i finanční otázka plně na samotném uchazeči. „Vedle doplnění požadované kvalifikace musí uchazeč o profesi strojvůdce také přesáhnout věkovou hranici 21 let a mít vzdělání ukončené maturitou,“ řekl Jaroslav Mynářík. Po úspěšném absolvování kurzu začínají noví strojvůdci na krátkých lokálních tratích. S přibývajícími zkušenostmi se mohou propracovat až k řízení tuzemských a mezinárodních rychlíků. Pro tento postup je však nezbytné další doplňování vzdělání například o předpisy a nařízení vycházející z legislativy států, do kterých strojvůdce s vlakem vjíždí. Tomáš Johánek www.dvi.cz"
http://www.dnoviny.cz/…
Kurz:
http://www.lokotrain.eu/…
http://www.czlog.cz/…
http://www.dnoviny.cz/…


Avatar uživatele
Pokročilý

pokud máš danou praxi, vadit by to moc nemělo, ale optej se za nimi, řeknou ti to nejlépe


Avatar uživatele
Bronzový

Dle dřívější zkušensti jsem tvrdil, že vyučen v oboru zámečník kolejových vozidel nebo maturita v obotu trakce a pak kurz a nebo zácvik, ale nedávno jsem dostal informaci, že nic z toho není pravda. Prý stačí mít jakékoliv vyučení. A tak je skutečně lepší se optat někde v depu. V Ostravě soukromá společnost prý bere každého. Ovšem je to degradace tzv. černé šlechty"

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2597
Zlatý Drap 1748
Zlatý quentos 1269
Zlatý ivzez 756
Zlatý mosoj 660
Zlatý gecco 618
Zlatý led 582
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 542
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.