Anonymous198

Zdravím, bere se rekvalifikace jako vzdělání ?

Nejlepší odpověď
Hlada

Doba, kdy byl člověk placený za to, jaké má vzdělání a jak dlouho chodí do práce, je za námi. Dnes jsou lidé placeni za to, co umí. Člověk, který např. absolvuje rekvalifikační kurz účetnictví, nemůže mít znalosti absolventa ekonomické školy a takový kurz pochopitelně nemůže nahradit střední školu. Kurzy jsou dobré pro rozšíření vědomostí třeba při vlastním podnikání.

Další odpovědi
Edison

Ne.

Kelt

Jako vzdělání asi ne, ale můžeš to napsat v CV pro zaměstnavatele. Například JUDr s dvacetiletou praxí si udělal kurs na vysokozdvižný vo­zík.

elkon

Ne, je to kurs pro určitou práci. V každém oboru rekvalifikace neexistuje. Je to jen u práce, která nepotřebuje odbornější vzdělání, ale stačí zmíněný kurs.