kurec

Potkali jste někdy hloupého člověka s titulem?

Myslím to tak že např.. když jste si povídali s daným člověkem tak jste našli nějaké nešvary které dělá uplně zbytečně… např. vždy kupuje na zimu pro svojí firmu novou sadu zimních kol bez toho aby se podíval na jejich opotřebení.

Nejlepší odpověď
Funna

titul není nikdy zárukou chytroti…znám dost blbců s titulem a spoustu chytrých bez titulu…
a jestli někdo kupuje každý rok nové gumy, je to nejspíš jeho věc, třeba chce co největší odpočet daní…

Další odpovědi
Drap

Ano, i tací chodí po ulicích. Titul ještě neznamená chytrost. Na druhé straně mohou být lidé s titulem, ale jsou specializovaní pouze pro svůj obor, ale pro běžný život jsou nepoužitelní.

orwell

Ano, i titul se dá koupit. Ale platí i to, že žádný titul tě před blbostí neochrání. I ten nejchytřejší člověk udělal či udělá v životě nějakou hloupost. Jsme lidé, máme na to nárok. Tedy pokud to není příliš často. To, co uvádíš jako příklad, mně zas tak moc jako hloupost nepřipadá. Spíš se dotyčný chová neekonomicky. Hloupost by byla, kdyby si ta kola nebo gumy nepořídil, přestože by věděl, že má sjetý vzorek.

elkon

Titul není patent na rozum.

zjentek

Chování z příkladu s pneu- to je tedy hodně hloupé chování. Podobné chování nám všem UŽ DÁVNO zničilo vlastní svět. Chytrý si to velice bedlivě uvědomuje, hloupý dělá, že nemá problém… prostě dělá, že to nevidí. Užívá, točí prachy titulem.

led

Hlúposť iného z nášho pohľadu, je rovný predstave našej múdrosti z nášho pohľadu.
Než hodnotím hlúposť, či múdrosť konania iného, zamyslím sa, prečo tak koná.
K vami uvedenému prípadu podnikateľa, ako múdro investuje svoj zisk na zníženie dane. Tie použité pneumatiky môže využiť iným spôsobom na zvýšenie svojho súkromného zisku.

Autista

U nás ve škole je takových dost, a ne nejsou to studenti.

Zdroj: Vlastní zkušenost ze školy.