Lukasy

Mají slova „setkat se“ a potkat se" stejný význam?

Ma stejny vyznam tyhle slova v pouziti ve vetach? Potkal/setkal jsem se s neznamymi lidmi. Potkal/setkal jsem nekoho na lavicce.

Nejlepší odpověď
Cenobita

vnímám slova tak, že:

setkat se je předem domluvené setkání v místě a čase (schůzka)

potkat se je náhodné setkání, bez předchozího plánu

… ale může to být klidně zcela jinak, záleží na použitém kontextu a zvyklostech použití slov.

Další odpovědi
Kepler

Poněkud mi ve tvém příspěvku chybí otázka, jsou tam jen nějaká konstantování. Psáno těžko srozumitelným jazykem. Pokud jsi myslel, jestli je mezi těmi slovy nějaký rozdíl, tak vidím jen malou nuanci. Potkat můžeš někoho jen náhodou, setkat se můžeš na základě předem domluvené schůzky.

anonym

setkal jsem nekoho na lavicce

  • Lukasy 2016