Altair-AC

Je nějaký rozdíl mezi těmito větami?

Znamená to nic. → Neznamená to nic.

Nejlepší odpověď
quentos

Jistě. První věta implikuje doslovný význam (např. v překladu), druhá spíš přenesený.
První věta by se dala říci např. o anglickém slově nothing, zatímco druhá o něčem malicherném, bezvýznamném nebo nesmyslném.

Další odpovědi
Kepler

To je specifikum češtiny a možná i jiných jazyků, nemá tu samou logiku jako třeba angličtina. Zápor nepopírá zápor. V angličtině stačí zápor jen jeden. Ale hlavně, že tomu každý občan ČR rozumí, i když Angličan je z toho na větvi.