Avatar uživatele
Kepler

Posloucháte své instinkty?

Někdy mám pocit, že bych něco neměl dělat, ale přesto to udělám. Pak to většinou dopadne špatně. Nebo svá rozhodnutí děláte čistě racionálně?

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? ten který je, marci1, da ny, orwell, dust8, aliendrone, Gonfaloniér, Fm2.0 před 1399 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ten který je

Instinkty mi často napovídají o lidech o kterých mám pochybnosti.Varují mne o jejich nečestnosti.Málokdy se mýlím.Jako doplněk může být i taková zdánlivá banalita v podobě podání ruky,která se označuje jako tzv.leklá ryba.Instinkt mi často slouží v mé práci.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Těžko říct. Ale vím, o čem mluvíš. Když jsem nevyspalý, unavený a žena mi něco řekne a já vyletím, tak až později si uvědomím, že platí Keltů zákon setrvačnosti. Kelt zůstává v klidu nebo v započaté činnosti, pokud ho nějaký vnější podnět nedokáže vytočit. A až vychladnou emoce, pak nastupuje rozum a já si uvědomím svou chybu. A člověk reaguje tak, jak mu umožní zrovna probuzené a funkční součásti mozku. Když tě někdo probudí, tak ho většinou nevítáš.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
orwell

Mám to podobně, jen s malou odchylkou: instinkt mně napovídá, že bych měl něco udělat, ale přesto to neudělám. Výsledek je stejný :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

ANO. Dokonce dnes VÍC, než když jsem byl mladší. Život mě naučil, že není vždy možné se rozhodovat racionálně, na základě znalosti faktů atd. Prostě proto, že NEMÁŠ dostatek podkladů k racionálnímu rozhodnutí. :)

Jinak pánové Kepler a orwell – to ještě máte dobrý. Neúspěch snadno vysvětlíte činností/nečin­ností. Ale co dělat v případě, že mi něco instinkt napovídá, já ho poslechnu a PŘESTO je průser jak mraky? ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… naslouchám jim, ale to neznamená, že je i poslechnu …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Vnímám svá tušení (šestý smysl) a často se jím tak nějak přirozeně, bez velkého přemýšlení řídím :), instinktivně…
Jdu/jsem tam, kde mám být. Zůstanu doma, když někde být nemám.
Ženy údajně umí svým instinktům více naslouchat.
Příklad: ženu na odchodu z domova „něco zarazí“, zuje boty, převlékne se
a zůstane doma. Muž si už přece zavázal tkaničky u bot, tak odchází…. :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Počúvať nestačí, treba im rozumieť. A potom sa zariadiť.
Príklad:
pri páde z výšky počúvať inštinkt sebazáchrany nestačí, treba hneď reagovať a až potom premýšľať o slovách inštinktu. „1, 2, 3, čo robiť?, 4, 5, mal by som niečo robiť, 6, 7, zem je blízko, haló pomôžte, ľu…“ Dolámaného parašutistu Keplera sme sa opýtali „prečo ste nepoužili padák?“ Jeho ťažko zrozumiteľnú odpoveď z bezzubých úst sme dešifrovali „počúval som svoj inštinkt a preto nestačil reagovať“
Holt, tak je to milý Kepler. Počúvaj reči, len keď máš na ne čas… Ja sem tam počujem inštinkt ale reagujem intuitívne. a potom výjdu z toho také „sprostosti“ ako táto moja odpoveď.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Kelt, ten „Keltův zákon setrvačnosti“ je geniálny.

před 1398 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek