Millhouse

Poradíte nějaké organizace nebo akce, kde bych mohl pomoci?

Dobrý den, předem chci napsat, že nechci toto psát jako nějakou zpověď, ale spíš jen jdu pro radu nebo zkušenosti. Je fakt, že poslední dobou se cítím často sám a tak nějak k ničemu. Na internetu jsem koukal po stránkách kde nabízejí dobrovolnou práci v neziskovkách, ale většinou jde jen o darování peněz nebo nějakých potřeb a já zrovna nemám moc peněz na darování. Ale pokud má někdo zkušenosti s nějakou neziskovkou nebo nějakou jinou prospěšnou aktivitu, z které jste měli dobrý pocit, tak budu rád. :)

Nejlepší odpověď
ivzez

Mám zkušenosti s několika a nedoporučila bych žádnou.
Neziskovkám bohužel nejde v první řadě o pomoc potřebným,
ale o shánění peněz, předhánějí se v tom, která je úspěšnější
v získávání grantů, diktují, jak se smí pomáhat, …

Chcete-li někde pomáhat, zajděte do první LDNky navštívit pacienty.
Přineste si nějakou knihu, povídejte si s nimi a předčítejte jim.

Další odpovědi
anonym

Do neziskovek v žádném případě nelez! To jsou největší šmejdi co můžou být. Pokud se cítíš sám a máš chut pomáhat, tak běž třeba raději navštívit najaké staré lidi v domovech, kde jsou opuštění, tam i pomoc nebo podporu uvítají. Nebo se přidej do nějaké organizace, která pomáhá chránit přírodu, třeba zasazovat stromy. To všechno taky záleží podle toho kolik ti je. Možností je spousta.

dubraro

Útulky pro opuštěné kočky a psy uvítají každou ruku ochotnou pomoci s úklidem, krmením, venčením…