maschera

Poradte mi jak nejlepe obalit rizky, tak aby po upeceni rizku nebyla stouhanka tvrda a maso bylo mekke?

Nejlepší odpověď
tom004

Dobrý den.Aby byl řízek měkký,záleží na tom,z jakého druhu masa je. U krkovice je to bez problémů. Když je děláte z kýty,je nutné maso nechat tzv. vyštěpit (vyzrát). Znamená to,že kýtu na neděli,koupím ve středu nebo ve čtvrtek. Nakrájím,rozložím na tác,uložím do lednice. „Šťávu“,která z masa vyteče postupně odstraňuji. Maso se tak zbaví všeho nedobrého (kyselina mléčná ap.). Před přípravou maso osuším (neoplachuji!). Obal každý dělá podle sebe. Maso po usmažení, (podle mne jsou řízky vynikající z horkovzdušné trouby), je i z kýty křehké a dobré. A dělám to tak i s jinými druhy masa.

Další odpovědi
hanulka11

Já mám zkušenost jak řízky obalím dopředu a nechám ležet obalené tak pak strouhanka je tvrdá po usmažení a řízek není pěkně nadýchaný. Nejlépe… do vajíčka přidám pivo -pěkně rozšlehám a obaluji a hned smažím v rozpáleném oleji a řízečky jsou jedna báseň

Jikra

Nejlepší jsou z krkovice.
Zásadně čerstvá strouhanka!
Nenechat stát.
Okamžitě smažit na sádle a pěkně pomalu.

dědapetr

Spoměl jsem si babička když je udělala tak je dávala do kastrolku na pařáček aby se udrželi teplé bylo tam trocha vody .A také se můžete podívat se sem

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/smazeni-rizku

ReHu

Moje mamina ještě před smažením „protáhne“ řízky znovu vajíčkem.
Zejména vnuci toto vyžadují.
Dobré je také to, že strouhanka není všude a i v pánvi jí je méně.

pokazdejinak

jak už psala hanulka11 taky se mi osvědčilo smažit hned po obalování, nenechat dlouho ležet a doporučuju na smažení místo oleje použít vepřové sádlo a smažit pěkně pomalu dozlatova