Bronzový

Smažení řízků

Když smažím řízky normálně v trojobalu, tak ty poslední pak mám už dočerna od připálené strouhanky, co při každém smaženém řízku odpadá. Jak to děláte? Měníte v průběhu smažení olej a čistíte pánvičku?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Já měním olej hned, když je v něm víc drobečků, a pánev vytřu ubrouskem před dalším nalitím oleje. Smažení trvá sice déle, ale přepálený tuk určitě zdraví neprospívá.
Nejčastěji však smažím řízky v troubě bez tuku. Položím je na pečicí papír, postříkám olejem. Když je jedna strana červená, obrátím.

Další odpovědi:

Zlatý

Pokud vidím že při konci mám řízky do černa olej vyleju panvičku vyčistím naleju nový olej a dosmažím zbytek řízků.

Bronzový

Ke smažení používám jen vajíčko a strouhanku.Rozdil při hotovém řízku není žádný a ještě ušetříte čas i nádobí.Když dělám více řízku,tak je dám na pekáč.Když na pánvičce,tak za včas olej scedim a vytřu pánev.Scezený olej vrátim a přidám nový.

Stříbrný

Maso musí být suché,když ho obalujete.Smažte pomalu a řízky hlídejte.U začínajících kuchařek bývá poslední řízek tmavší,chce to cvik a nespěchat.Olej dolévejte podle potřeby.

Bronzový

Já taky dávám na každou várku nový olej.Vyleju,vytřu ubrouskem,nebo přecedím přes sítko a jenom doleju trochu nového.Nebo taky hodně peču v troubě všechny naráz.Já ale na oleji.Na pečícím papíru jsem nezkoušela,ale je to dobrý nápad.Vyzkouším,protože se mi v troubě řízky někdy přilepí a nevím,čím to je.

Bronzový

a na že jsou fritovací hrce,jen na hranolky?

Diskuze k otázce

Stříbrný

elektrikář

Při smažení nahnu pánev na jednu stranu druhou setřu papírovým ubrouskem. Pokud je dělám ve fritáku, na konci olej přecedím na cedníku z papírovým ubrouskem.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 844
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 496
Zlatý marci1 482
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.