Bronzový

Používáte friťák?

nebo to považujete taky jen za nákladnou a modní záležitost?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nepoužívám,nemám,hranolky a krokety se dají upéct v troubě(stejně je jako přílohu mám minimálně),nebo v provizorním friťáku z hrnce a oleje a řízek je nejlepší na sádle.

Další odpovědi:

Používat friťák v dnešní době není rozhodně "módní záležitost". Já si ho koupila už před cca 20 lety. Když dosloužil, neměla jsme důvod kupovat nový.
Dá se koupit i klasický hrnec s fritovací vložkou za cca 300,- Kč, takže ani nákladnou záležitostí takový friťák být nemusí.

Zlatý

Nepoužívám, doma ho nemám. Hlavně z toho důvodu, že všechny ty přístroje zabírají místo a pro mě čím méně věcí, tím lépe.

Zlatý

Mám, nepoužívám, podlehla jsem kdysi módnosti, což se mi zas tak často nestává. Má snad někdo zájem? :-)
Doplňuji:
Nevím jak teď, ale před pětadvaceti lety to móda byla, podobně jako šunkovar a další kuchyňské "nezbytnosti " :-)

Zlatý

Nepoužívám, považuji toto zařízení za zbytečnost, bez které se obejdu..

Pokročilý

Nemyslim, že jde o módu...
...nicméně friťák doma nemám a ani nechci, fuj, jen si představim všechen ten olej a zvracim .)

Stříbrný

Uvažuji o jeho koupi. Za módní záležitost to vážně nepovažuji-je to užitečná věc, která mnohonásobně usnadní strávený čas "otáčením" hranolek a jsou díky tomu rovnoměrně prosmažené. Zatím používám pouze náhražku v podobě hrnce, do kterého naleju cca. 300ml oleje, tak, aby hranolky v něm byly celé ponožené

Diskuze k otázce

Stříbrný

elektrikář

Záleží jak máš velkou rodinu. Jsem sám a občas jej používám na pečení řízků, karbanátku a hranolků

Bronzový

ahold

Očko, jestli můžeš, pošli mi prosím odkaz na ten hrnec s vložkou. Díky Ahold

anonym

Já ho kdysi koupila u nás na vesnici v obchodu s průmyslovým zbožím (patřilo to JEDNOTĚ). Byl to klasický smaltovaný hrnec sew skleněnou poklicí a do něj se vkládala drátěná vložka. Mám za to, že by se to na netu mohlo vyskytovat pod heslem "hrnec na fritování".
Já ho před těmi cca 5 lety kupovala mamince a opravdu stál kolem 300,- Kč.

Bronzový

ahold

Díky, budu hledat. :-)

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 841
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 495
Zlatý marci1 481
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.