kablik

Používáte friťák?

nebo to považujete taky jen za nákladnou a modní záležitost?

Nejlepší odpověď
iceT

Nepoužívám,ne­mám,hranolky a krokety se dají upéct v troubě(stejně je jako přílohu mám minimálně),nebo v provizorním friťáku z hrnce a oleje a řízek je nejlepší na sádle.

Další odpovědi
anonym

Používat friťák v dnešní době není rozhodně „módní záležitost“. Já si ho koupila už před cca 20 lety. Když dosloužil, neměla jsme důvod kupovat nový.
Dá se koupit i klasický hrnec s fritovací vložkou za cca 300,– Kč, takže ani nákladnou záležitostí takový friťák být nemusí.

marci1

Nepoužívám, doma ho nemám. Hlavně z toho důvodu, že všechny ty přístroje zabírají místo a pro mě čím méně věcí, tím lépe.

Sůwa

Mám, nepoužívám, podlehla jsem kdysi módnosti, což se mi zas tak často nestává. Má snad někdo zájem? 🙂
Doplňuji:
Nevím jak teď, ale před pětadvaceti lety to móda byla, podobně jako šunkovar a další kuchyňské "nezbytnosti " 🙂

beer

Nepoužívám, považuji toto zařízení za zbytečnost, bez které se obejdu..

Luuu

Nemyslim, že jde o módu…
…nicméně friťák doma nemám a ani nechci, fuj, jen si představim všechen ten olej a zvracim .)

huxa

Uvažuji o jeho koupi. Za módní záležitost to vážně nepovažuji-je to užitečná věc, která mnohonásobně usnadní strávený čas „otáčením“ hranolek a jsou díky tomu rovnoměrně prosmažené. Zatím používám pouze náhražku v podobě hrnce, do kterého naleju cca. 300ml oleje, tak, aby hranolky v něm byly celé ponožené

elektrikář

Záleží jak máš velkou rodinu. Jsem sám a občas jej používám na pečení řízků, karbanátku a hranolků

ahold

Očko, jestli můžeš, pošli mi prosím odkaz na ten hrnec s vložkou. Díky Ahold

anonym

Já ho kdysi koupila u nás na vesnici v obchodu s průmyslovým zbožím (patřilo to JEDNOTĚ). Byl to klasický smaltovaný hrnec sew skleněnou poklicí a do něj se vkládala drátěná vložka. Mám za to, že by se to na netu mohlo vyskytovat pod heslem „hrnec na fritování“.
Já ho před těmi cca 5 lety kupovala mamince a opravdu stál kolem 300,– Kč.

ahold

Díky, budu hledat. 🙂