huxa

Poradíte mi prosím s ruským jménem?

Našel jsem známku-modrá bez jakéhokoli čísla s bílým znakem SSSR (srp a kladivo). Zde je napsaný rusky nějaký citát a jeho autor by měl být „H. C. Xpyweb.“ V citátu přečtu jedině slova „AN3MY a KOCMOC“.
Doplňuji:
Děkuji, pokud by se s překladem ještě někdo trápil-takto by daný citát měl nějak znít-„Náš národ proložil cestu k socialismu. Jako první jsme se dostali do vesmíru a otevřeli novou etapu v rozvoji vědy.“

Nejlepší odpověď
quentos

Autorem citátu je N. S. Chruščov (někdy poangličtěně přepisovaný jako „Chruščev“). Ten citát si ovšem z prstu nevycucám :{(>

Další odpovědi
Kelt

Autorem citátu je vedoucí sovětský představitel Nikita Sergejevič Chrušcov, který nastoupil po J.V. Stalinovi v roce 1956 a byl tam do doby, než ho vystřídal Brežněv. Kosmické lety začínají v roce 1957, v roce 1961 vyletěl první kosmonaut Gagarin.
Kosmos je vesmír, Bohužel to první slovo mi nedává smysl, ale zřejmě obsah citátu bude něco ve smyslu, Dobyjeme vesmír –

cochee

ad Doplněna: kdybys tu známku vyfotil a hodil ji na net, už to mohlo být dávno přeloženo v době, kdys pokládal otázku :)

Lamalam

Kelt – po Stalinově smrti nastopil Bulganin a pak Malenkov. Teprve potom přišel Nikita Sergejevič.