Peeeett

Poradíte co na afty?

Nevíte co účinně zabírá na afty? Během týdnu se mi udělaly tři a jeden obří, takže docela fakt dost bolestivé. Jako malá sem je mívala pořád pak to nějak přešlo a teď sem tam nějaký mám ale tři najednou a ještě za jedné týden to ne… dekuju

Nejlepší odpověď
yuko

ALOCLAIR gel na afty

Další odpovědi
Alesh

Mám dobrou zkušenost s vykloktáním si tvrdým alkoholem. Sice to v první chvíli pálí jako prase, ale bolest rychle ustoupí a pomůže to.

Kepler

Na momentální bolest pomáhá cucat kostku ledu, která ústní celkově znecitliví.
Zklidňující účinek také mohou mít výplachy heřmánkem, můžete se setkat i se speciálními bylinnými ústními vodami, které by taktéž měly ústní dutinu zklidnit a desinfikovat. Po dobu léčby aft se vyvarujte kořeněných jídel a kávy, dále jinak dráždivých a kyselých jídel jako jsou citrusy nebo rajčata a papriky. Kouření a žvýkání tabáku, ale i žvýkaček může ústní sliznici dráždit a proto znesnadňovat léčbu aft. Jinak nejlíp poradí stomatolog.
https://nemoci­.vitalion.cz/af­ty/

elkon

Z dětství si pamatuji Gencianu.