Anonym*

Co pomáhá na afty?

Odpovědi
Kepler

S afty nejlépe poradí stomatolog.

V současné době existuje mnoho přípravků zmírňující nepříjemné příznaky aftózní stomatitidy. Jsou to lokální anestetika, která po potření znecitlivují danou oblast.
Dále se můžete setkat s desinfekčními prostředky ústní dutiny, kdy sliznici úst zbavíte nadbytečného množství patogenních bakterií, které mohou záněty podporovat.
Léčba aft je obtížnější než u oparů pro to, že není jasná příčina jako u oparů a také že aplikované masti a gely se snadno smyjí vlhkým prostředím ústní dutiny. Některé gely se ovšem vyznačují vysokou přilnavostí, postižené místo dočasně zakryjí a proto umožňují například jíst nebo pít. Mnohdy ale za cenu dočasné ztráty chuti.
Jak si mohu pomoci sám:
Na momentální bolest pomáhá cucat kostku ledu, která ústní celkově znecitliví.
Zklidňující účinek také mohou mít výplachy heřmánkem, můžete se setkat i se speciálními bylinnými ústními vodami, které by taktéž měly ústní dutinu zklidnit a desinfikovat. Poradí i lékárník.
Více zde: https://nemoci­.vitalion.cz/af­ty/

Ametyst

Ústní voda Parodontox, dříve zvaná Corsodyl.