Poradili by jste si .......

....... v odpovědích bez GOOGLA?

Nejlepší odpověď
annas

Jak u čeho. Ale nedávno jsem psala, že na otázky ze svého oboru odpovídám bez hledání, jindy vím, ale odpověď by byla dlouhá, nechce se mně ji formulovat, proto částečně překopíruji a uvedu odkaz. Třetí varianta – někdy překopírují celé – rovněž odkaz.

Ale nejde o to, co kdo ví. Je i důležité umět hledat a najít správný zdroj. To mnozí neumí. Mnohokrát se stalo, že ani odpovědi podle odkazu nebyly správné.

Jakákoliv varianta neodporuje Kodexu. U odborné, nikoliv názorové otázky, je někdy vhodnější uvést odkaz – i tazatel má jistotu, že odpověď je správná.

Ale jak se obměňují uživatelé, vždy se někomu něco nelíbí – ten uvádí odkazy, ten neuvádí odkazy, otázky se opakují, rychlejší je využít modrou lištu atd. Co člověk, to jiný názor.
U odborných odpovědí je opravdu mnohdy vhodnější uvést odkaz pro ověření správnosti.

Ale určení není správné okopírovat odpovědi bez odkazu…

Další odpovědi
Terryle

Snažím se odpovídat jen na to, o čem něco vím – takže google používám jen k ověření nebo dohledání detailů. A ty by se snad daly najít i jinak.
Spíš mě udivuje, že si tak hrozná spousta lidí neporadí s Googlem bez ODPOVĚDÍ…

led

Na škole nás učili:
Keď nevieš, najdi si. Len musíš vedieť, čo hľadať a kde hľadať.

iceT

Googla moc nepouzivam,spis skoro vubec.Proto moje odpovedi nekdy nejsou uplne koser.

Mili @

Na googlu najdu hodně informací, kde hledáte vy???

rynek878

Pukud chce někdo kvalitně využívat schopnosti Googlu,tak to není jen tam cosi napsat,ale vědět co a jak.
Google je můj velký kamarád,ale taky se spletu jako každý z nás.

hanulka11

tak na 30%- google je dobrý pomocník , přesto je někdy dost těžké najít uplně na 100% to co člověk zrovna detailně potřebuje

janek66

Lovím hlavně ve své hlavě.V Googlu není problém najít,ale správně formulovat otázku.
Jednou jsme s dcerou hledali něco o želvách.Neuváženě jsem napsal „kožatky“(druh želv).Určitě vás napadne co se nám "vygooglilo 🙂