Avatar uživatele
anonym

Poradili by jste si .......

....... v odpovědích bez GOOGLA?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, BEAES, rynek878 před 4918 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Jak u čeho. Ale nedávno jsem psala, že na otázky ze svého oboru odpovídám bez hledání, jindy vím, ale odpověď by byla dlouhá, nechce se mně ji formulovat, proto částečně překopíruji a uvedu odkaz. Třetí varianta – někdy překopírují celé – rovněž odkaz.

Ale nejde o to, co kdo ví. Je i důležité umět hledat a najít správný zdroj. To mnozí neumí. Mnohokrát se stalo, že ani odpovědi podle odkazu nebyly správné.

Jakákoliv varianta neodporuje Kodexu. U odborné, nikoliv názorové otázky, je někdy vhodnější uvést odkaz – i tazatel má jistotu, že odpověď je správná.

Ale jak se obměňují uživatelé, vždy se někomu něco nelíbí – ten uvádí odkazy, ten neuvádí odkazy, otázky se opakují, rychlejší je využít modrou lištu atd. Co člověk, to jiný názor.
U odborných odpovědí je opravdu mnohdy vhodnější uvést odkaz pro ověření správnosti.

Ale určení není správné okopírovat odpovědi bez odkazu…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Terryle

Snažím se odpovídat jen na to, o čem něco vím – takže google používám jen k ověření nebo dohledání detailů. A ty by se snad daly najít i jinak.
Spíš mě udivuje, že si tak hrozná spousta lidí neporadí s Googlem bez ODPOVĚDÍ…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Na škole nás učili:
Keď nevieš, najdi si. Len musíš vedieť, čo hľadať a kde hľadať.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Googla moc nepouzivam,spis skoro vubec.Proto moje odpovedi nekdy nejsou uplne koser.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mili @

Na googlu najdu hodně informací, kde hledáte vy???

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rynek878

Pukud chce někdo kvalitně využívat schopnosti Googlu,tak to není jen tam cosi napsat,ale vědět co a jak.
Google je můj velký kamarád,ale taky se spletu jako každý z nás.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

tak na 30%- google je dobrý pomocník , přesto je někdy dost těžké najít uplně na 100% to co člověk zrovna detailně potřebuje

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
janek66

Lovím hlavně ve své hlavě.V Googlu není problém najít,ale správně formulovat otázku.
Jednou jsme s dcerou hledali něco o želvách.Neuváženě jsem napsal „kožatky“(druh želv).Určitě vás napadne co se nám "vygooglilo 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek