Fm2.0

Pořádají podniky tomboly?

Může obyčejná firma uspořádat tombolu? Výherními cenami by byl nějaký majetek firmy, třeba odepsaný (5 let staré auto, 3 roky starý notebook, třeba i nábytek atd. Samozřejmě všechno zcela funkční a nepoškozené). Cen by bylo samozřejmě víc. Lístky by prodávali třeba po 200 Kč a prodali to až 2 000 lidem. Firma by si tím přišla na peníze, za které by mohla nakoupit nějaké nové vybavení a něco dát do zisku. Navíc by obdarovali pár lidí, kteří by vyhráli a firma by na tom vydělala mnohonásobně víc než kdyby ten „vyřezený” majetek jen tak prodala. Plno lidí by si taky přišlo na své, protože někdo by za cca 200 Kč vyhrál auto, které by stále mohlo mít hodnotu pár desítek tisíc korun, někdo jiný notebook nebo PC a jiné vybavení v hodnotě pár tisíc.
Nebylo by to nic proti ničemu? Může každý uspořádat tombolu?

Odpovědi
elkon

Pokud firma pořádá nějakou kulturní akci, kde je tombola žádoucí, tak není problém. Vše co dá do tomboly pak může odečíst z nákladů. A určitě nedává do tomboly nějaké vyřazené krámy. To by jim každý „hodil na hlavu“.

Fm2.0

@elkon, nevím proč by měli, když by se jednalo o drahé a dobré věci a lidi by věděli, co je to za tombolu, co z těch výher je „vyřezený” majetek firmy (třeba po odpisech), jakou to má cenu a v jaké je to kvalitě… Dostat třeba auto v hodnotě 20 až 30 000 tisíc, pět let staré, jen za 200 Kč? Proč by to házeli někomu o hlavu??? A i kdyby to auto mělo hodnotu jen pár tisíc, pořád by vyhráli, dostali by za 200 Kč třeba auto v hodnotě 9 000 Kč (ale to jen „kdyby.“ Určitě by to bylo dražší a lepší). Nebo třeba notebook, který stál původně 15 000 je třeba 3 roky starý a jeho nynější cena může být cca 8 000 možná i víc? Proč by do toho lidi nešli, když by za pár šupů mohli vyhrát hodnotné a dobré věci jako je auto a drahá elektronika a jiné hodnotné věci? V tombolách taky nejsou vždy fungl nové věci přímo z obchodů, ale co tam lidi sam dají nebo dokonce vyrobí… Tady firma by do tomboly dala nějaký svůj majetek, žádné vyřazené krámy. Mě jen zajímalo jestli je to možné a může něco takového obyčejný podnik usopřádat a jestli někdo o takových akcích neví.