Corgon93

Jak a kde se používala poprava prakem (natažení stromu, vymrštění těla)?

Odpovědi
Edison

Tak.. hezky uprav příspěvek tak, aby to byla hezká česká otázka tam, kde má být.

Mc Merkurion

… jo, viděl jsem to někde: člověka přivázali za nohy ke stromu a nějakej mladej, ale pružnej stromek k němu vohli a přivázali k němu jeho ruce (ten strom prvně zafixovali špagátem), no a pak ten špagát přesekli a strom vypružením dokonal co se jináč dělalo daleko jednoduše pomocí dvou koní a dlouhýho špagátu (ke každámu koni přivázali jednu čast těla [ruce/nohy] a koně se rozběhli no a pak to prostě trhlo, klasické lámání kolem >>> holt, pomohli si tím, co měli po ruce a každej kraj, jinej mrav, ale kde to přesně dělali si nevzpomenu a hledat to nebudu …

Pepa25

Nikdy a nikde.