bauerlukin

Jak projít křížovou cestu na Petříně?

Dobrý den, chci projít křížovou cestu na Petříně, a chtěl bych se zeptat na cestu protože nikde na internetu nemohu najít popis cesty. Nevím ani kde vystoupit ze zastávky MHD. Díky předem za odpověď

Nejlepší odpověď
Dochy

Na mapy.cz máš na mapě zaneseny jednotlivá zastavení. Buď můžeš vyjet nahoru lanovkou a popojít ke kostelu kde křížová cesta končí, nebo z Malostranského náměstí pěšky či busem k nemocnici sv Karla Boromejského a pak ulicí stále dál a výš až se dostaneš k 1. zastavení, nebo kdekoli z Újezda a zkrátka nahoru směrem k rozhledně a s velkou pravděpodobností Ti křížová cesta zkříží cestu…

Další odpovědi
Pepa25

Zastavení křížové cesty na Patříně jsou blízko sebe, v těsném okolí petřínské rozhledny, první je tady: https://mapy.cz/s/ho­losajupu takže platí stejné doporučení, jako pro cestu na rozhlednu. Pokud to chcete vzít jako pouť, tak můžete třeba vystoupit z MHD na Hellichově u Jezulátka a pak to vzít pěšky do kopce …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.